Microsoft xCloud servisini dört ülkede daha test edecek

Microsoft, xCloud bulut oyun servisini önümüzdeki hafta itibarıyla dört ülkede daha Android telefon ve tabletlerde test etmeye başlayacak. 18 Kasım itibarıyla Avustralya, Brezilya, Japonya ve Meksika’da da yeni servisi denemek mümkün olacak.

Testlere katılmak için bir davetiye sahibi olmak gerekiyor. Davetiye için Xbox’ın internet sitesi üzerinden kayıt yaptırılabiliyor. Xbox Game Streaming uygulamasının ön izleme sürümü Google Play Store’da mevcut. Uygulama İngilizce, İspanyolca, Japonca ve Portekizce dil desteği sunuyor.

Testlere katılanlar çok sayıda oyunu deneyebilecek. Bu oyunlar arasında Minecraft Dungeons, Halo: The Master Chief Collection ve Forza Horizon 4 gibi Microsoft imzalı seçeneklerin yanı sıra; Black Desert, PUBG ve Yakuza O gibi üçüncü taraf seçenekler de bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Fortnite'a iki yeni Street Fighter karakteri geliyor

Microsoft xCloud için testlere geçtiğimiz yılın ekim ayında başlamıştı. Xbox bulut oyun servisi, Game Pass Ultimate aracılığıyla hâlihazırda çok sayıda ülkede kullanımda. Avustralya, Brezilya, Japonya ve Meksika’da servisin önümüzdeki yıl itibarıyla tam teşekküllü olarak faaliyete geçmesi planlanıyor.

WhatsApp Bir Kez Görüntüle özelliğini kullanıma sundu

WhatsApp duyurusu daha önce yapılan Bir Kez Görüntüle özelliğini kullanıcılarla buluşturmaya başladı. Söz konusu özellik aktif edildiğinde gönderilen fotoğraf ve videolar alıcı tarafından bir...

Xiaomi Avrupa’da Samsung’u geçme başarısını gösterdi

Çinli akıllı telefon üreticisi Xiaomi, sağlam bir büyüme kaydetmeye devam ediyor. Strategy Analytics'in en son rakamlarına göre şirket, 2021'in ikinci çeyreğinde dünyanın iki numaralı...