Microsoft oyun sohbet servisi Discord’un peşinde

Microsoft oyun odaklı sohbet servisi Discord için satın alma görüşmeleri yürütüyor. Kaynakların Bloomberg’e verdiği bilgiye göre, satış bedeli 10 milyar doların üstüne çıkabilir. Microsoft adına Discord’la görüşmeleri Xbox şefi Phil Spencer’ın yürüttüğü belirtiliyor.

VentureBeat sitesinin haberinde ise Discord’un 10 milyar doların üzerinde bir satış için diğer potansiyel alıcılarla da görüştüğü ifade ediliyor. Şirketin taraflardan biriyle özel satın alma anlaşması imzaladığı ve bu nedenle sürecin yakında tamamlanabileceği de iddialar arasında yer alıyor.

Bloomberg’in haberinde ise Discord’un satış yerine halka arz yolunu seçebileceği bilgisi veriliyor. Discord’un geçmişte görüştüğü şirketler arasında Epic Games ve Amazon da yer alıyor.

Aylık kullanıcı sayısı 140 milyon olan Discord’un yıllık geliri 130 milyon dolar seviyesinde. The Wall Street Journal’ın haberinde ise şirketin henüz kâra geçmediğine dikkat çekiliyor. Hâlihazırda 7 milyar dolar değer biçilen şirket, geçtiğimiz aralık ayında 100 milyon dolarlık bir yatırım turunu tamamlamıştı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
TCL Fold n' Roll ile yeni bir katlanabilir telefon konseptini gösteriyor

Discord ücretsiz olsa da, aylık bedeli 9.99 dolar olan Nitro paketi sayesinde yüksek çözünürlüklü ekran paylaşımı, ekstra çıkartma paketleri ve daha geniş yükleme limiti gibi imkanlar sunuluyor. Microsoft için Discord Xbox servislerine entegre etmeye uygun bir platform gibi görünüyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

F1 İtalya Emilia-Romagna GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

Formula 1 2021 sezonu üç haftalık bir aranın ardından Avrupa yarışlarıyla kaldığı yerden devam ediyor. Geçen yıl da sıra dışı takvimde sonbaharda düzenlenen bir...