Teknoloji

Meta, Workplace platformunu 2025’te kapatacak

meta quest

Meta, Slack ve Microsoft Teams gibi ofis iletişim platformlarına Facebook tabanlı bir alternatif sunan Workplace platformunu kapatma kararı aldı. Şirket sözcüsü Ashley Zandy tarafından The Verge sitesine gönderilen açıklamada, Workplace’in 31 Ağustos 2025’e kadar çalışmaya devam edeceğini belirtti. Facebook @ Work adıyla anılan platform, 2016’da herkese açılmadan önce iki yıl boyunca şirket içinde kullanılmıştı. Zandy, kapanış tarihine kadar Workplace’in işleyişinde bir değişiklik olmadığını belirtti.

Meta, eylül ayından itibaren hizmette yüzde 50 indirim sunacak ve Zoom’un sahibi olduğu Workvivo’ya geçiş konusunda müşterilerle birlikte çalışma teklif edilecek. 1 Eylül 2025’ten sonra Workplace, erişimin sona ereceği ve verilerin silineceği 1 Haziran 2026’ya kadar salt okunur ve dışa aktarılabilir hâle gelecek.

TechCrunch’ın haberine göre, insanların koronavirüs salgını nedeniyle boş olan ofislere dönmesi ve bazı önemli çalışanların ayrılmasının ardından geliştirme çalışmaları önemli ölçüde yavaşladı.

Meta Workplace artan rekabetin ve güçlü rakiplerin kurbanı oldu

Değişiklik, uzaktan çalışma araçları için giderek daha kalabalık hale gelen alanın balonunu patlattı. Microsoft Teams, Google Workplace ve hatta Zoom Workplace gibi yeni girenlerin daha güçlü rekabeti, Meta’nın on yıllık geliştirme sürecinin ardından yavaşlamasına neden oldu.

Teknoblog’u XFlipboard, Google Haberler ve Instagram‘da takip et!

İLGİLİ HABERLER