Huawei Petal Maps bisiklet ve toplu taşıma desteğiyle yenileniyor

Huawei kendi ekosistemini geliştirme ve iyileştirme çalışmalarına tam gaz devam ediyor. Şirket şimdi de HMS ekosistemini kullananları rahat ettirecek yeni bir güncelleme yayınladı. Söz konusu güncelleme, Huawei Petal Maps uygulamasına toplu taşımayla navigasyon ve bisiklet rotası planlama özelliklerini getiriyor.

Öncelikle bu özelliklerin kapsama alanlarının şu an için sınırlı olduğunu belirtmekte fayda var. Toplu taşıma navigasyonu 16 ülkede destekleniyor. Bisiklet rotası planlama özelliği ise ilk etapta 11 ülkede kullanıcılarla buluşuyor.

Yenilenen Petal Maps ile toplu taşıma araçlarının kalkış takvimlerini, durak durak rotalarını ve tahmini varış zamanlarını görmek mümkün hâle geliyor. Bu özelliğin desteklendiği ülkeler arasında şunlar öne çıkıyor: Avustralya, Belçika, Lüksemburg, Kanada, Hollanda, Yeni Zelanda, Norveç, Finlandiya, Fransa, İspanya, Almanya ve İsviçre.

Bisiklet rotası planlama özelliğinin sunulduğu özellik ise şu şekilde sıralanıyor: Almanya, Danimarka, İspanya, Finlandiya, Fransa, Birleşik Krallık, Meksika, Norveç, Yeni Zelanda, Polonya ve İsveç.

Petal Maps şu an için sadece Huawei AppGallery’de mevcut. Uygulama Huawei ve Honor cihazların büyük kısmında çalışıyor. Uygulama Mate 40 serisinde Air Gestures (Hava Hareketleri) özelliğini destekliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Mozilla Microsoft'un varsayılan tarayıcı engellerini aşmanın yolunu buldu

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

iPadOS 15 ile M1 iPad Pro’ların yüksek kapasiteli RAM’i daha fazla kullanılabilecek

Geçtiğimiz haziran ayında iPadOS 15'in ön gösterimi yapıldığında Apple'ın geliştiricilere uygulamalarında daha fazla RAM'den yararlanması imkanı sağlanacağı belirtilmişti. Bu sayede, özellikle iPad Pro'larda sunulan...

Apple’dan iPhone 13 serisi için özel tanıtım videosu – Video

Apple, iPhone 13 ve 13 Pro'nun özelliklerini öne çıkaran ve ürün yelpazesindeki farklılıkları detaylandıran, rehber niteliğinde yedi buçuk dakikalık bir video yayınladı. Videoda Apple,...

Oppo ColorOS 12 dağıtım takvimini açıkladı

Oppo, Android 12 üzerine inşa edilen ColorOS 12 kullanıcı arayüzünün detaylarını paylaştı. Şirket, ColorOS 12 güncellemesinin mevcut cihazlarına dağıtım takvimi konusunda da bilgi verdi....