Huawei Nova 5 serisine yeni bir üye daha eklemeye hazırlanıyor

Huawei, şimdiye kadar Nova 5 serisi altında kullanıcıların karşısına beş farklı telefon çıkardı. Bu listeye yakında bir yenisi daha eklenecek. Huawei, Nova 5z adını taşıyacak olan yeni telefonunun ilk fotoğrafını ve bazı teknik özelliklerini Weibo hesabında paylaştı.

Nova 5z, görsel açıdan Nova 5i Pro’ya oldukça benziyor. Telefonun ön kamerası ekranın üstündeki deliğe yerleştirilmiş durumda. Arka panelde ise kare tasarımlı dörtlü kare sistemi ve hemen altındaki yuvarlak parmak izi tarayıcısı göze çarpıyor.

Huawei’nin paylaştığı görsel, Nova 5z’nin kamera özelliklerini de gösteriyor. Arkada ana kamera görevini 48 megapiksellik sensör üstleniyor. 8 megapiksellik ultra geniş sensör , 2 megapiksellik makro lens ve yine 2 megapiksellik derinlik sensörü de sistemi tamamlıyor. Telefonun önünde ise 32 megapiksellik kamera bulunuyor.

Huawei Nova 5 serisine yeni bir üye daha eklemeye hazırlanıyor

Huawei Nova 5z ne zaman tanıtılacak?

Nova 5i’nin kalbinde Huawei’nin kendi üretimi olan Kirin 810 yonga set yer alıyor. Nova 5i Pro ve Nova 5z’nin aynı kameraları ve yonga seti taşıması, akıllara “Huawei bu iki telefonu birbirinden nasıl ayrıştıracak?” sorusunu getiriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
OnePlus'ın ilk katlanabilir telefonu Open'ın çıkış tarihi için yeni iddia

Nova 5z’nin ne zaman tanıtılacağı konusunda resmi bir bilgi verilmiş değil. Ancak paylaşılan görselde ekranda 21 Ekim tarihi görülüyor. Dolayısıyla duyurunun bu tarihte yapılması sürpriz olmayacaktır.