Huawei Mate X2’nin özellikleri için yeni iddialar

Huawei katlanabilir telefonlar konusunda bir süredir sessiz durumda. Ancak bu sessizlik önümüzdeki dönemde bozulacak gibi görünüyor. Huawei Mate X2 adını taşıması beklenen telefonun teknik özelliklerine dair sızıntılara yenileri eklendi.

Mate X2’de Mate X ve Mate XS’ten farklı olarak içe katlanan bir ekranın bulunacağı söyleniyor. Huawei’nin mevcut katlanabilir ekranlı seçeneklerinde ekran dışa doğru katlanıyor.

8.01 inç büyüklüğündeki ekranın 2400 x 2200 piksel çözünürlüğe sahip olması bekleniyor. Bunun ekranın tamamen açıldığındaki büyüklük ve çözünürlük olduğunu belirtmek gerekiyor. İkinci ekranın ise 6.45 inç büyüklüğünde olacağı ve 2700 x 1160 piksel çözünürlük sunacağı söyleniyor.

Eğer bu iddia doğruysa, Mate X2’de Samsung Galaxy Z Fold 2’ye kıyasla daha büyük ve yoğun bir ekran bulunacak. Telefonun ekran tamamen açıldığında Galaxy Z Fold 2’ye kıyasla daha büyük bir profile sahip olacağı anlaşılıyor.

Akıllı telefonda dörtlü bir arka kamera sisteminin bulunması ve burada ana kamera görevini 50 megapiksel sensörün üstlenmesi bekleniyor. 16, 12 ve 8 megapiksel sensörlerin de sistemi tamamlayacağı belirtiliyor.

Telefonun kalbinde Kirin 9000 işlemcinin bulunacağı söyleniyor. Telefona ihtiyaç duyduğu enerjiyi ise 4400 mAh kapasiteli pilin vermesi bekleniyor. Bu pilin 66W hızlı şarj desteğiyle geleceğine dair haberler de daha önce gündeme gelmişti.

Huawei Mate X2 için henüz resmi bir işaret gelmiş değil. Ancak detaylara dair yeni iddiaların ortaya çıkması, Huawei’nin hazırlıklarında hız kazandığını düşündürüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Zynga'dan Snap Games için ReVamp adlı Among Us klonu

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Netflix’ten Kenya’daki Android kullanıcıları için ücretsiz paket

Netflix, Kenya'da yaşayan Android telefon sahiplerine bazı içeriklerine ücret ödemeden erişme imkanı sunuyor. Bu doğrultuda kullanıcılar herhangi bir ücret ödemeden Netflix'in ücretli abonelerinin izleyebildiği...

Gelecek OnePlus amiral gemisini çalıştıracak birleştirilmiş ColorOS/OxygenOS ile ilgili detaylar

Bu yılın başlarında bazı departmanlarını Oppo ile birleştiren OnePlus, bu birleşimin geleceğinin nasıl görüneceğine dair biraz daha fazla ayrıntı verdi. Görünüşe göre, bu ortak...

iOS 15 yayınlandı, hemen şimdi indir

Apple'ın ön gösterimini haziran ayındaki WWDC 2021 etkinliğinde gerçekleştirdiği iOS 15 için final sürüm yayınlandı, indirme işlemi için bekleyenler artık bu güncellemeyi cihazlarında görebilirler....

iPadOS 15 yayınlandı, işte yenilikler ve uyumlu cihazlar

Apple iPad'lere özel işletim sistemi iPadOS'in en son sürümünü yayınladı. Yaz başında ön gösterimi yapılan iPadOS 15 ile birlikte Apple'ın tabletlerine çoklu görev tarafında...