Huawei’nin yeni katlanabilir telefonunun bir özelliği daha görüldü

Huawei’nin yeni katlanabilir telefonunun Mate X2 adını taşıması bekleniyor. Bu telefonun tamamen yeni bir cihaz olması ve Mate X’i takip eden Mate Xs‘ten daha farklı bir yapıda olması öngörülüyor. Çin’in 3C sertifika kuruluna sunulan belgeler, Huawei Mate X2 hakkında önemli bir bilgiyi gösteriyor.

Buna göre, Mate X2 66W hızlı şarj desteği sunacak. Bu da, Huawei’nin yeni katlanabilir telefonunun seleflerine kıyasla yaklaşık yüzde 20 oranında daha hızlı şarj olacağı anlamına geliyor.

Mate X2 hakkında bilinenler şu an için sınırlı. Akıllı telefonun Wi-Fi 6 desteği ve EMUI 11 ile gelmesi bekleniyor. Huawei’nin yeni katlanabilir telefonunda dışa doğru katlama yerine Samsung’un Galaxy Fold serisinde olduğu gibi içe doğru katlama yaklaşımını tercih edebileceği belirtiliyor.

Bu da Mate X2’nin dışında da bir ekranın olacağı anlamına geliyor. Sızıntılardan birine göre, telefonda toplam dört arka kamera bulunacak. Cihaz katlandığında da önde iki kamera daha ortaya çıkacak. Cihaz açıldığında bu iki ön kamera kullanımda olmayacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Huawei Watch 3 güncellemeyle yeni özellikler kazanıyor

Huawei Mate X2 hakkındaki bir diğer iddia ise cihazın bir kalemle birlikte geleceği. Ancak henüz bu konuda somut bir işarete rastlanmış değil. Ancak telefonla ilgili sertifikaların artması, resmi duyurunun da yavaş yavaş yaklaştığını gösteriyor.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Slack hikaye benzeri paylaşım özelliğini kullanıma sunuyor

Salesforce'un Slack'i satın alma süreci geçtiğimiz aylarda tamamlanmıştı. Popüler kurumsal iletişim platformu, yeni özelliklerini çatı şirketinin Dreamforce etkinliğinde duyurdu. Slack testlerine daha önce başladığı...

iOS 15 ve iPadOS 15 ile henüz çıkış yapmayan yeni özellikler

Apple'ın iOS 15 ve iPadOS 15 güncellemeleri çıktı, ancak WWDC 2021'de duyurulan özelliklerin tümü bu yeni güncellemelerle birlikte ilk günden sunulmuyor. SharePlay, geliştirilmiş AirPods...

Netflix’ten Kenya’daki Android kullanıcıları için ücretsiz paket

Netflix, Kenya'da yaşayan Android telefon sahiplerine bazı içeriklerine ücret ödemeden erişme imkanı sunuyor. Bu doğrultuda kullanıcılar herhangi bir ücret ödemeden Netflix'in ücretli abonelerinin izleyebildiği...