Huawei katlanabilir telefonlar için farklı tasarımları değerlendiriyor

Huawei katlanabilir telefon pazarındaki iddiasını Mate X ve Mate Xs gibi telefonlarla göstermişti. Şirketin Mate V adında ekranı içe doğru katlanan bir telefon çıkarabileceği iddiası da kısa süre önce gündeme gelmişti. Görünen o ki, Çinli üretici katlanabilir telefon pazarında farklı tasarımları denemekten de çekinmeyecek.

Çin Ulusal Fikri Mülkiyet İdaresi’ne (CIPA) sunulan yeni bir patent dosyası, Huawei’nin “istiridye kabuğu” formatında katlanabilir telefon çıkarma fikrini de değerlendirdiğini gösteriyor. Patentin alınmasının Huawei’nin bu tasarımı uygulamaya koyacağını garanti etmediğini belirtmekte fayda var.

Huawei’nin ekran bölümünde ön kameraya da ev sahipliği yapan bir çentiğe yer verdiği görülüyor. Şirketin buraya çeşitli biyometrik sensörrler yerleştirmesi de sürpriz olmayacaktır. Sağ tarafta ise ses kontrol tuşları ve güç butonu bulunuyor. Güç butonunun üstündeki kırmızı şerit ayrıca göze çarpıyor.

Arka panelde ise çoklu bir kamera sistemi bulunuyor. Flaş bu sistemin hemen yanına yerleştirilirken, kameraların altında da ikinci ekran gibi görünen bir alan dikkat çekiyor. Telefonun menteşesi ekranın orta kısmında yer alırken, cihaz tamamen açıldığında veya katlandığında dümdüz görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Lenovo yeni Android tabletiyle 5G deneyimini uygun fiyatla sunacak

Huawei katlanabilir telefon kategorisindeki yeni adımları konusunda şimdilik bilgi vermiş değil. Ancak bu tarz patent dosyaları, Huawei’nin farklı seçenekleri keşfetmekten geri kalmayacağını ortaya koyuyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Türkiye GP 2021 ile ilgili yeni karar; haziranda yarış olmayacak

Türkiye GP 2021'in 11-13 Haziran tarihleri arasında İstanbul Park pistinde düzenlenmesi planlanıyordu. Bunun resmi duyurusu birkaç hafta önce yapılmıştı. Ancak son günlerde yarışın Türkiye'de...

Turkcell’in BiP ve diğer dijital servislerinde veri gizliliği ve güvenliğine bakışı

Turkcell, Türkiye'deki kullanıcılara ve onların internet üzerinde gerçekleştirdikleri aktivitelere ait olan verilerin ülke sınırları içinde muhafaza edilmesi konusuna büyük önem veriyor. Yöneticilerinin bu konuya...

Görüntülü konuşma için en iyi uygulamalar

Yeni koronavirüs salgını görüntülü konuşma uygulamalarını hayatımızın en önemli parçalarından biri hâline getirdi. Hem işte hem de özel hayatta, bilgisayardan veya mobil cihazlardan gerçekleştirdiğimiz...