Huawei Honor’u elden çıkarmaya hazırlanıyor

Huawei daha uygun fiyatlı akıllı telefonlar sunduğu Honor markasını elden çıkarmaya hazırlanıyor. Reuters’ın haberine göre, şirket ile üyeleri içinde Shenzhen şehri yönetiminin de bulunduğu geniş kapsamlı konsorsiyum arasındaki görüşmelerde sona yaklaşılıyor.

Tarafların tamamen nakit olarak ödenecek 15.2 milyar dolar karşılığında anlaşmak üzere olduğu belirtiliyor. Konsorsiyum üyelerinden birisinin de Huawei’nin dağıtıcısı ve iş ortağı olan Digital China isimli şirket olduğu söyleniyor.

Satış gerçekleştiğinde Honor, kendi tedarik zinciri ve Ar-Ge tesisleri olan tamamen bağımsız bir markaya dönüşecek. Böylelikle şirketin, en azında şu an için, Huawei’nin etkisinden kurtulması mümkün olacak.

Honor’un elden çıkarılacağına dair dedikodular, Honor’un kağıt üzerinde ayrıldığı nisan ayından bu yana etrafta dolaşıyordu. Konuyla ilgili olarak şu an için Huawei’den de Honor’dan da bir açıklama gelmiş değil.

Giderek sıkılaşan kısıtlamalar, Huawei’nin batı pazarlarında söz sahibi olmasını zorlaştırmıştı. Şirket aralarında Google’ın da bulunduğu önemli iş ortaklarıyla birlikte çalışamıyor. Bu gruba son olarak TSMC’nin de eklenmesi, Huawei’nin işini iyiden iyiye zorlaştırmıştı.

Honor da kendisinin ayrı bir şirket olduğunun altını çizse de, bu kısıtlamalardan payına düşeni alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Call of Duty Mobile ikinci yaşını yeni haritayla kutluyor

Huawei, Honor markasını elden çıkarttığı takdirde Honor’un ABD ile bağlantılı teknolojilerden ve yazılımlardan yeniden yararlanmasını sağlayabilir. İki şirket arasındaki mesafenin daha belirgin hâle gelmesi, düzenleyicileri de memnun edebilir.

iPhone 13 ve iPhone 13 Pro modelleri Türkiye’de ön satışa çıktı

Apple'ın 2021 model iPhone 13 serisi telefonları geçen hafta ABD başta olmak üzere çeşitli ülkelerde ön satışa çıktıktan sonra, bugün itibarıyla mağazalarda satılmaya başladı....

Twitter Bitcoin ile bahşiş alma ve gönderme dönemini başlattı

Twitter, uygulaması aracılığıyla Bitcoin cinsinden bahşiş talep yeteneğini etkinleştirerek, kripto para biriminin bir ödeme yöntemi olarak kullanımını teşvik eden ilk büyük sosyal ağ oluyor....

F1 Rusya GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

F1 Türkiye GP 2021 öncesindeki son yarış Rusya'da. Bu hafta sonu düzenlenecek F1 Rusya GP yarışında Verstappen ve Hamilton arasındaki şampiyonluk mücadelesinin nereye doğru...

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun