Huawei Honor’un en büyük rakibi olmasını istiyor

Huawei kısa bir süre önce Honor markasını Çinli şirketlerin oluşturduğu bir konsorsiyuma satmıştı. Bu satışın temel nedeninin Huawei’ye ABD tarafından uygulanan çeşitli yaptırımlar olduğu düşünülse de, konuya ilişkin bir doğrulama gelmemişti.

Huawei’nin kurucusu Ren Zhengfei, şirket içinde düzenlenen bir toplantıda Honor’un elden çıkarılmasıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Ren, Huawei’nin akıllı telefon biriminin ihtiyaç duyulan teknik bileşenlere erişilememesi nedeniyle yoğun bir sıkıntı içinde olduğunu ve bu durumun satışı gerekli kıldığını belirtti.

Huawei’nin zorlukların üstesinden geleceğini söyleyen Ren, Honor’u elden çıkararak çalışanların ve distribütörlerin satışlarda yaşanabilecek düşüşlerden etkilenmesini engellediklerini ifade etti.

Huawei’nin kurucusu, ABD’nin yaptırımlarıyla ilgili olarak da şunları söyledi: “ABD’nin dalga dalga uyguladığı ciddi yaptırımlar, asıl amacın bizi düzeltmekten ziyade yok etmek olduğunu gösteriyor.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
watchOS 8 çıktı, hemen şimdi indir

Ren, Honor’un bundan sonraki macerasıyla ilgili olarak da konuştu. Huawei’nin kurucusu, Honor’un Huawei’nin en büyük rakibi olması umduğunu belirtti. Ancak Honor’un Huawei ile rekabet edecek noktaya gelmesinin daha uzun bir zaman alacağını söylemek gerekiyor. Huawei’nin üçüncü çeyrekteki akıllı telefon satışlarında Honor markalı cihazların payı sadece yüzde 26 seviyesinde.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

iOS 15 ve iPadOS 15 ile henüz çıkış yapmayan yeni özellikler

Apple'ın iOS 15 ve iPadOS 15 güncellemeleri çıktı, ancak WWDC 2021'de duyurulan özelliklerin tümü bu yeni güncellemelerle birlikte ilk günden sunulmuyor. SharePlay, geliştirilmiş AirPods...

Netflix’ten Kenya’daki Android kullanıcıları için ücretsiz paket

Netflix, Kenya'da yaşayan Android telefon sahiplerine bazı içeriklerine ücret ödemeden erişme imkanı sunuyor. Bu doğrultuda kullanıcılar herhangi bir ücret ödemeden Netflix'in ücretli abonelerinin izleyebildiği...

Gelecek OnePlus amiral gemisini çalıştıracak birleştirilmiş ColorOS/OxygenOS ile ilgili detaylar

Bu yılın başlarında bazı departmanlarını Oppo ile birleştiren OnePlus, bu birleşimin geleceğinin nasıl görüneceğine dair biraz daha fazla ayrıntı verdi. Görünüşe göre, bu ortak...