Teknoloji

Huawei farklı katlanabilir telefon tasarımlarını değerlendiriyor

huawei

Huawei’nin Mate Xs‘in ardından nasıl bir katlanabilir telefon çıkaracağı bir süredir merak ediliyor. Çinli üreticinin fikirlerinden birisi de Samsung Galaxy Z Flip’e benzer bir telefon çıkarmak gibi görünüyor. En azından Huawei tarafından nisan ayında Çin Fikri Mülkiyet Ofisi’ne gönderilen bir tasarım patent dosyası bunu gösteriyor.

Görsellere bakıldığında tasarımın bir istisna haricinde Galaxy Z Flip’e benzediği görülüyor. Dış ekranın belirgin bir şekilde daha büyük olması dikkat çekerken, sadece bildirimleri göstermekten fazlasını yapabileceği anlaşılıyor. Kameraların da yerleştirildiği arka panelin üst kısmının büyük çoğunluğunu ekran kaplıyor.

Taslaklarda ön kameranın izine rastlanmıyor. Bu da dış ekranın selfie’ler için bir vizör olarak kullanılabileceği anlamına geliyor. Böylelikle katlanabilir ekranın üzerine bir çentik veya kamera deliği yerleştirmeye gerek kalmıyor.

Huawei bu tasarım için patent başvurusu yapsa da, bunun gerçek bir ürüne dönüşmesinin garanti olmadığını belirtmek gerekiyor. Şirketler gerçekte kullanmayacak olsalar bile tasarımlarının patentini alıyor.

İLGİLİ HABERLER