Huawei farklı katlanabilir telefon tasarımlarını değerlendiriyor

Huawei’nin Mate Xs‘in ardından nasıl bir katlanabilir telefon çıkaracağı bir süredir merak ediliyor. Çinli üreticinin fikirlerinden birisi de Samsung Galaxy Z Flip’e benzer bir telefon çıkarmak gibi görünüyor. En azından Huawei tarafından nisan ayında Çin Fikri Mülkiyet Ofisi’ne gönderilen bir tasarım patent dosyası bunu gösteriyor.

Görsellere bakıldığında tasarımın bir istisna haricinde Galaxy Z Flip’e benzediği görülüyor. Dış ekranın belirgin bir şekilde daha büyük olması dikkat çekerken, sadece bildirimleri göstermekten fazlasını yapabileceği anlaşılıyor. Kameraların da yerleştirildiği arka panelin üst kısmının büyük çoğunluğunu ekran kaplıyor.

Taslaklarda ön kameranın izine rastlanmıyor. Bu da dış ekranın selfie’ler için bir vizör olarak kullanılabileceği anlamına geliyor. Böylelikle katlanabilir ekranın üzerine bir çentik veya kamera deliği yerleştirmeye gerek kalmıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Moto G60 ve G40 Fusion'ın önemli özellikleri paylaşıldı

Huawei bu tasarım için patent başvurusu yapsa da, bunun gerçek bir ürüne dönüşmesinin garanti olmadığını belirtmek gerekiyor. Şirketler gerçekte kullanmayacak olsalar bile tasarımlarının patentini alıyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

YouTube Kids uygulaması artık Türkiye’de

YouTube yetişkinler kadar çocuklar için de epey popüler platformlardan bir tanesi. Çocuklar daha bebekliklerinden itibaren YouTube'dan oynatılan videolarla büyüyor desek yanlış olmaz. Bu durumu...

Apple iMac M1 işlemci ve parlak renklerle yenilendi

Apple daha ince bir tasarıma, yeni M1 işlemciye ve parlak renk seçeneklerine sahip yeni iMac masaüstü bilgisayarını tanıttı. Klasik renkli iMac'lere bir tür saygı...