Honor işlemci almak için Qualcomm ile görüşüyor

Huawei geçtiğimiz ay Honor’u merkezi Çin’in Shenzhen şehrinde bulunan bir konsorsiyuma sattığını duyurmuştu. Bu satışın ardından Honor’un Qualcomm Snapdragon 888 işlemcili bir telefon çıkaracağına dair dedikodular da hemen gündeme gelmişti. İddialara göre, Honor ve Qualcomm işlemci tedariği için görüşmelere başlamış durumda.

Kaynaklar, Honor’un Qualcomm ile yürüttüğü görüşmeler konusunda iyimser olduğunu ve tarafların kısa süre içinde anlaşmaya varabileceğini belirtiyor. Bu iş birliğinin ilk somut meyvesinin 2021’in ilk çeyreğinde görülmesi ise pek olası değil. Honor’un V40 serisinde MediaTek’in işlemcilerini kullanacağı biliniyor.

Qualcomm’la görüşen Honor, akıllı telefon pazarındaki geleceği konusunda da oldukça iddialı. Şirketin CEO’su Zhao Ming, Honor’un Çin’deki bir numaralı akıllı telefon markası olmayı hedeflediğini dile getirdi. Bu açıklamanın kamuoyuna açık bir ortamda değil, şirket içi bir iletişim toplantısında yapıldığı söyleniyor. Zhao, satıştan bir hafta sonra yaptığı açıklamada Honor’un akıllı telefon dışında ürünler çıkarmayı sürdüreceğini belirtmişti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Google Fotoğraflar'ın yeni video düzenleme araçları Android'de

Huawei’den ayrılan Honor, Qualcomm ile anlaşmasının yanı sıra Google Mobil Servisleri’ne de yeniden kavuşabilir. Markanın yeni telefonlarında Google’ın mobil servislerinin bulunmamasının nedeni, ABD’nin çatı şirketi Huawei’ye uyguladığı yaptırımlardı. Yeni dönemle birlikte bu dönemin de sona ermesi muhtemel görünüyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

NASA’nın Mars helikopteri ilk test uçuşunu başarıyla gerçekleştirdi

NASA, Ingenuity adını taşıyan helikopteriyle Mars üzerinde ilk test uçuşunu gerçekleştirdi. Yerden 3 metre yükselen küçük hava aracı, 40 saniye boyunca havada kaldı. Böylelikle...

Tesla Autopilot kontrolünde kaza yaptı, iki kişi hayatını kaybetti

Tesla Autopilot teknolojisinin güvenilirliğiyle ilgili sorular yaşanan son kazanın ardından yine arttı. 2019 çıkışlı bir Model S, ABD'nin Houston şehrinin kuzeyinde ağaca çarptı. Kaza...