Huawei-Honor ayrılığında sembolik adım

Huawei geçtiğimiz kasım ayında Honor markasını bünyesinden çıkarmıştı. Huawei böylelikle Honor’u ABD ve Çin arasındaki ticaret savaşının yıkıcı etkisinden korumayı amaçlamıştı.

Bu ayrılığın ardından beklenen sembolik adımlardan birisi de sonunda geldi. Honor markalı ürünler, Huawei’nin Çin’de faaliyet gösteren e-ticaret sitesi Vmall’dan çıkarıldı.

Honor kendi ürünlerini satmak için Honor Store adını taşıyan bir internet sitesi kurdu. Ancak bu mağazanın Çin’de faaliyet gösteren versiyonunda pek çok ürünün stokta bulunmadığı ve sayfa hataları verildiği belirtildi. Mevcut işaretler, internet sitesinin hâlâ geliştirme aşamasında olduğunu gösteriyor.

huawei honor

Vmall’da Honor kelimesi aratıldığında kullanıcıların karşısına “Üzgünüz, Honor ürünleri mağazadan çıkarıldı. Dilerseniz Huawei ürünleri alabilirsiniz.” şeklinde bir mesaj çıkıyor. Honor kelimesi Çince yazıldığında ise sıfır sonuç gösteriliyor ve kullanıcılara Huawei markalı ürünler öneriliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Nothing ilk ürünü olan kablosuz kulaklık Ear (1)'i tanıttı

F1 Macaristan GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

İki hafta önce Britanya'da olaylı ve heyecanlı bir yarışa sahne olan Formula 1'de, belki de takvimin en sıkıcı yarışlarından birine sıra geldi. Geçişin bir...

Windows 11 için ilk beta sürümü yayınlandı

Microsoft, Windows Insider Programına kayıtlı olanlar için Windows 11'in ilk beta sürümünü yayınladı. Bugüne kadar, Windows 11'e erişmek için Microsoft'un "son derece teknik deneyimli...