Honor Google’ın mobil servislerinin bulunacağı yeni bir seri hazırlıyor

Huawei, 2019’un ortalarından bu yana ABD ve Çin arasındaki ticaret savaşında bir pazarlık kozu durumunda. Huawei’nin bu durumu, şirketin alt markalarından Honor’u da etkilemişti. Honor’u kısıtlamalardan kurtarmak isteyen Huawei, geçtiğimiz yılın sonlarında bu markayı elden çıkarmıştı. Honor, Huawei’den ayrılmasıyla birlikte başta Google olmak üzere Amerikan şirketleriyle çalışma imkanını elde etti.

Rus gazetesi Kommersant’ın haberine göre, Honor yeni bir akıllı telefon serisi üzerinde çalışıyor. Bu yeni serinin üyelerinde Google’ın mobil servisinin üyelerinde kullanmak da mümkün olacak.

Kaynakların verdiği bilgiye göre, Honor’un Google servisleri olmadan gelen mevcut cihazları da bu değişimden faydalanabilecek. Şirketin yeni telefonlarında ise Huawei’nin mobil servislerine kolay erişim imkanı olmayacak.

Honor yaklaşık 1,5 yıldır Google’ın mobil servislerinin bulunmadığı telefonlar çıkarıyor. Bu durumun Avrupa ve Rusya gibi pazarlarda şirketin satışlarını olumsuz yönde etkilediği söyleniyor. Kommsersant’ın haberinde, Honor’un Rusya pazarında Samsung’un ardından ikinci sırada olduğu bilgisi de veriliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Realme C25Y tanıtıldı: 50 MP kamera, 6.5 inç ekran

Bu hafta içinde tanıtılacak olan Honor V40 serisinin geliştirme çalışmaları Huawei bünyesinde başladığı için Google mobil servisleri ilk etapta sunulmayacak. V40 serisine Google servislerinin daha sonra eklenmesi bekleniyor.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Call of Duty Mobile ikinci yaşını yeni haritayla kutluyor

İlk olarak COD: Black Ops 4'te tanıtılan ve içerisinde Malikâne, Nuketown ve İnşaat Alanı haritalarını da barındıran ve serinin gelmiş geçmiş en geniş haritası...

Netflix The Crown ile Emmy ödüllerinde şov yaptı

Netflix, popüler yapımlarından The Crown ile 2021 Emmy ödüllerinde adeta şov yaptı. Şirket toplamda 44 ödül kazanırken, bu ödüllerden 11 tanesini The Crown getirdi....

Okul için teknolojik ürün tavsiyeleri – Video

Okullar açıldı, yüz yüze eğitim başladı. İlkokul, ortaokul ve lise kademelerinin ardından üniversitelerde de eğitim-öğretim dönemi başlıyor. Okullar açılmış olsa da, alışverişler devam ediyor,...