Google şarkı sözlerini arama sonuçlarına yerleştiriyor

google-yeni-logo-200913

Özellikle yabancı bir dili öğrenirken şarkı sözlerini okumak oldukça faydalı bir eylem. Böylelikle hem kelime bilgisini genişletmek hem de dinleme yeteneğini biraz daha geliştirmek mümkün hâle geliyor. Bir şarkı sözünü ararken de pek çok kişinin başvurduğu ilk mecra Google oluyor. Kullanıcılar Google’ın listelediği sonuçlar üzerine aradıkları şarkı sözlerine erişebiliyor.

google-sarki-sozu-231214

Google’ın son hamlesiyse şarkı sözü sitelerinin ocağına incir ağacı dikecek cinsten. Arama motoru bundan böyle şarkı sözlerini de sonuç sayfasında gösterecek. Bu sayede kullanıcıların çokça reklam barındıran şarkı sözü sitelerini ziyaret etmelerine gerek kalmayacak. Ancak Google’ın şarkı sözü gösterme özelliği en azından ilk etapta tüm bölgelerde aktif olmayacak gibi gözüküyor. Şarkı sözlerinin Google Play Store’da bulunan şarkı listeleri üzerinden çekilmesi, özelliğin kapsamının daralmasındaki en önemli faktör konumunda. Yine de, aranan bilgiye daha kısa sürede ulaşılmasının önünü açtığı için Google’ın gerçekten önemli bir atılım yaptığını kabul etmek gerekiyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Discovery Plus içerikleri BluTV uygulamasında yer bulmaya başladı

Discovery, geçtiğimiz yılın sonlarına doğru orijinal içeriklerini barındıran bir isteğe göre video izleme servisi olan Discovery Plus'ı faaliyete geçirmişti. Başta ABD olmak üzere çeşitli...