Google Haritalar ok işaretini üç boyutlu araba ikonuyla değiştiriyor

google haritalar
Google Haritalar kullanıcıları mavi ok ikonunun yerine üç boyutlu bir araba ikonu yerleştirebiliyor

Google Haritalar kullanıcıları zaman zaman özel etkinlikler için hazırlanmış özel navigasyon ikonlarıyla karşılaşabiliyor. Google söz konusu navigasyon ikonlarını özel etkinliklere özgü olmaktan çıkarmaya hazırlanıyor gibi görünüyor.

Google’ın navigasyon servisinden yararlanan iOS kullanıcıları, diledikleri takdirde navigasyon ekranında gördükleri mavi ok ikonunun yerine üç boyutlu bir araba ikonu yerleştirebiliyor. Kullanıcılar diledikleri takdirde bu ikonu sahibi oldukları aracın türüne göre kişiselleştirebiliyor. İkon bir sedan, SUV veya kamyonet olarak değiştirilebiliyor.

Farklı navigasyon ikonlarının uygulamanın ruhsuz görüntüsünden sıyrılmasını sağladığını söylemek çok yanlış bir önerme olmayacaktır. Google’ın zaman içinde sunduğu ikon seçeneklerini de artırması muhtemel görünüyor.

Google Haritalar iOS uygulamasını kullanan herkes henüz bu farklı ikonlardan faydalanamıyor. Yeni ikonların zaman içinde tüm kullanıcılara açılması bekleniyor.

Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları ve ürün incelemeleri YouTube kanalımızda. Abone olun, yeni videoları kaçırmayın!

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kademeli normalleşmeyle ilgili yeni kararlar açıklandı

29 Nisan tarihinde başlayan tam kapanma süreci yarın sabah saat 05.00'te son buluyor. Bunun öncesinde İçişleri Bakanlığı, yayınladığı bir genelgeyle 17 Mayıs - 1...

Apple Music Hi-Fi ve AirPods 3 gelecek hafta içinde bekleniyor

Apple'ın önümüzdeki hafta için daha önce düşünülenden daha büyük planları olabilir. Yeni iMac, iPad Pro ve Apple TV 4K, 21 Mayıs'ta veya civarında erken...

Türkiye GP 2021 ile ilgili yeni karar; haziranda yarış olmayacak

Türkiye GP 2021'in 11-13 Haziran tarihleri arasında İstanbul Park pistinde düzenlenmesi planlanıyordu. Bunun resmi duyurusu birkaç hafta önce yapılmıştı. Ancak son günlerde yarışın Türkiye'de...