Google kullanıcılarını sahte indirme butonlarına karşı uyaracak

google guvenli tarama uyari

Google, bundan böyle kullanıcılarını yanıltıcı reklamlar sunarak kandırmaya çalışan siteler konusunda uyaracak. Kararını bir blog yazısı aracılığıyla duyuran internet devi, siteye “gömülen” içerikleri kontrol edeceğini ve kullanıcı bilgilerinin reklam kılığı altına gizlenerek ele geçirilmeye çalışıldığını farketmesi durumunda kullanıcılarını sitenin aldatıcılığı konusunda uyaracağını belirtti.

Şirket, söz konusu uyarıyı tetikleyecek içerikler arasında “güvenilir bir birim” gibi gözükmeye çalışan her şeyin bulunacağına dikkat çekti. Kullanıcıları sadece “güvenilir bir birim” için yapabilecekleri şeyleri yapmaya teşvik eden siteler de, uygulanan yaptırımlardan paylarına düşeni alacaklar.

Söz konusu plan, Google Güvenli Tarama programı çerçevesinde hayata geçiyor. Geçtiğimiz kasım ayında şüpheli içeriklerin işaretlenmesini mümkün kılacak şekilde güncellenen Güvenli Tarama programı, Chrome tarayıcıda doğrudan açık biçimde sunuluyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

HP Envy 14 (2021) İncelemesi

Dizüstü bilgisayar denilince akla gelen ilk markalardan biri olan HP'nin farklı fiyat noktalarına yayılmış çeşitli ürün serileri bulunuyor. Envy serisi, orta segment Pavilion ile...

F1 İtalya Emilia-Romagna GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

Formula 1 2021 sezonu üç haftalık bir aranın ardından Avrupa yarışlarıyla kaldığı yerden devam ediyor. Geçen yıl da sıra dışı takvimde sonbaharda düzenlenen bir...