Google’dan ücretli çevrimiçi etkinlik düzenlemeyi kolaylaştıracak yeni uygulama

Google, Area 120 adını taşıyan şirket içi kuluçka merkezinden çıkan en yeni projeyi duyurdu. Fundo adını taşıyan uygulama, internetin ünlü isimlerinin ücretli çevrimiçi etkinlikler düzenlemesini mümkün kılıyor. Google tarafından yapılan açıklamaya göre, Fundo ile çevrimiçi atölyeler veya özel hayran buluşmaları düzenlenebilecek.

Fundo’da etkinlik sahipleri etkinlik maliyetini belirleyip yönetebilecek. Buna ek olarak, etkinliklere ücretsiz katılım imkanı dağıtmak da mümkün olacak.

Fundo, çevrimiçi etkinliklerin en zorlu kısmı olan biletleme ve canlı yayın kısımlarında devreye giriyor. Böylelikle etkinlik sahiplerinin birden fazla uygulama kullanmasına gerek kalmıyor. Etkinliğe sadece bilet sahiplerinin katılabilmesinin sağlanması da Fundo’nun dikkat çeken özellikleri arasında yer alıyor.

Standart kullanıcıların Fundo deneyimine katılabilmeleri için ekstra bir uygulama indirmesi gerekmiyor. Fundo’daki etkinliklere kullanıcıların gönderdiği bağlantılar veya uygulamanın ana sayfası üzerinden erişmek mümkün oluyor. Area 120, internet ünlülerinin yanı sıra yazarların, spor eğitmenlerinin ve yaşam koçlarının da Fundo’dan yararlanabileceğini belirtiyor.

google fundo

Fundo’nun küresel koronavirüs salgınının doğurduğu ihtiyaçlara bir yanıt niteliği taşıdığı söylenebilir. Ancak Area 120, uygulama üzerindeki çalışmalarının bundan iki yıl önce başladığını belirtti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Google Android üzerinde iş ve özel yaşamı ayırmayı kolaylaştıracak

Google, Fundo uygulamasını şu an için sadece ABD ve Kanada’da kullanıcılarla buluşturuyor. Platformun yakında daha fazla ülkede kullanıma açılması planlanıyor.

F1 Amerika GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

Formula 1 heyecanı iki haftalık bir aranın ardından Türkiye'den ABD'ye taşınıyor. F1 Amerika GP 2021 hafta sonunda yine heyecanlı bir yarış bizi bekliyor. Geçen...

Huawei Nova 9 Ön İnceleme: Kaan Arlı’dan Huawei deneyimi ile ilgili detaylar – Video

Huawei geçtiğimiz ay Çin'de duyurusunu gerçekleştirdiği Huawei Nova 9'un Doğu Avrupa, İskandinavya, Kanada ve Türkiye bölgeleri için lansmanını Avusturya'nın başkenti Viyana'da gerçekleştirdi. Öte yandan...

Sony A7 IV tanıtıldı: 33 MP sensör, 4K video kaydı

Sony, aynı zamanda A7 IV olarak da bilinen Alpha 7 IV fotoğraf makinesini/kamerasını tanıttı. A7 IV, Sony'nin 2018'de çıkarttığı giriş segmenti tam kare kamerası...

Apple Watch Series 7 söküm işleminde dikkat çekici detaylar – Video

Apple Watch Series 7'nin Türkiye'nin de aralarında bulunduğu çeşitli ülkelerde satışa sunulmasıyla birlikte, iFixit ekibi bu yeni Apple akıllı saatinin söküm işlemlerine zaman kaybetmeden...

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun