Fortnite Houseparty ile görüntülü sohbet imkanı sunuyor

Pandemi dönemiyle dikkat çeken görüntülü sohbet uygulamalarından biri olan Houseparty, şimdi de Fortnite oyuncularını birbirine bağlıyor. Oyuncular bir yandan Fortnite deneyimini sürdürürken, bir taraftan da arkadaşlarıyla görüntülü olarak konuşabilecek.

Oyuncuların bu imkandan yararlanabilmeleri için iOS veya Android cihazlarında Houseparty’nin yüklü olması gerekiyor. Akıllı telefon veya tablet bu özellikte web kamerası işlevi görüyor. Houseparty ve Epic Games hesapları arasında bağlantı kurulduktan sonra oyuncular Fortnite’ı PC, PS4 veya PS5 üzerinde oynarken görüntülü görüşme yapabilecek.

Bu özellik şu an için Xbox’ta ve Switch’te desteklenmiyor. Fortnite ekibi tarafından yapılan basın açıklamasında, özelliğin tüm oyuncuları kapsaması için çalışmaların devam ettiği belirtildi.

Fortnite ve Houseparty entegrasyonunun temel hedef kitlesinin oyunu beraber oynayan yakın arkadaşlar olduğunu anlamak çok zor değil. Fortnite’taki Houseparty sohbetlerine sadece birbirlerinin arkadaş listelerinde olan oyuncular katılabilecek. Sohbet yöneticileri kişi sayısını sınırlama veya kullanıcı çıkarma gibi yetkilere sahip olacak. Katılımcıların arka planı da gizlilik için otomatik olarak renkli fonlarla kapatılacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Microsoft xCloud beta olarak iOS ve PC platformlarına geliyor

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple iMac M1 işlemci ve parlak renklerle yenilendi

Apple daha ince bir tasarıma, yeni M1 işlemciye ve parlak renk seçeneklerine sahip yeni iMac masaüstü bilgisayarını tanıttı. Klasik renkli iMac'lere bir tür saygı...

Apple eşya takip aygıtı AirTag’i sonunda tanıttı

Apple, uzun süredir beklenen AirTag isimli eşya takip aygıtını sonunda resmen gözler önüne çıkardı. Küçük yuvarlak bir cisim olan AirTag, kullanıcıların eşyalarını Apple'ın Bul...