Ford elektrikli Transit minibüsün tanıtım tarihini açıkladı

Ford popüler Transit minibüsünün elektrikli versiyonunu 12 Kasım’da gözler önüne çıkaracak. Şirket, aracın üretimine 2021’den önce başlamayacak. Ford E-Transit adını verdiği minibüsüyle elektrikli teslimat araçları furyasının öncülerinden biri olmayı amaçlıyor.

Ford’un tanıtım etkinliğinde minibüsün batarya kapasitesine, tahmini menziline ve diğer performans özelliklerine dair bilgiler vermesi bekleniyor. Özellikle menzil, teslimat amacıyla kullanılacak minibüsler için önemli kriterler arasında bulunuyor. Ford, elektrikli Transit’in ipucunu geçtiğimiz yıl vermişti.

Şirketten konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada şu ifadeler yer alıyor: “Dünya ve araçlarımıza güç verme şeklimiz değişiyor. Bu nedenle yeni bir Transit türü için doğru zamandayız. Bu hem ticari işletmelerin bel kemiği olacak hem de topluluğa ve çevreye hizmet edecek bir araç olacak.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
VW ID.6 elektrikli SUV için ipucunu verdi

Ford E-Transit, piyasaya yeni bir elektrikli araç dalgasının içinde çıkacak. Bu araçların büyük kısmı bireysel kullanıma yönelik otomobiller olacak. Ancak aralarında ticari kullanıma yönelik seçenekler de bulunabilecek.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

HP Envy 14 (2021) İncelemesi

Dizüstü bilgisayar denilince akla gelen ilk markalardan biri olan HP'nin farklı fiyat noktalarına yayılmış çeşitli ürün serileri bulunuyor. Envy serisi, orta segment Pavilion ile...

F1 İtalya Emilia-Romagna GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

Formula 1 2021 sezonu üç haftalık bir aranın ardından Avrupa yarışlarıyla kaldığı yerden devam ediyor. Geçen yıl da sıra dışı takvimde sonbaharda düzenlenen bir...