Fitbit Charge 4 güncellemesi önemli yenilikleri getiriyor

Fitbit Charge 4 için ikinci büyük yazılım güncellemesi yayınlandı. İlk güncellemede konumlamaya odaklanan Fitbit, bu sefer sağlık verilerini ön plana çıkarıyor. Güncellemeyle Fitbit Sense’te bulunan pek çok özellik Charge 4’e de geliyor.

Charge 4 artık SpO2 sensörünün ölçümlerini net biçimde gösterecek. Kullanıcılar yeni saat kadranıyla bu sensörün ölçümünü ekran üzerinde sürekli olarak görebilecek. Buna ek olarak, Charge 4’le artık deri sıcaklığını ölçmek de mümkün olacak.

Fitbit’in yenilikleri arasında biri daha ayrıca dikkat çekiyor. Artık Charge 4, Versa 2 ve Inspire 2 sahipleri Health Metrics (Sağlık Ölçümleri) gösterge panelinden ücretsiz olarak yararlanabilecek. Şimdiye kadar bunun için Fitbit Premium abonesi olmak gerekiyordu.

Ancak burada önemli bir noktaya dikkat çekmekte fayda var. Ücretsiz kullanıcılar sadece son bir haftanın verilerini görebiliyor. Aylık veri görmek isteyenlerin Fitbit Premium servisine abone olmak gerekiyor.

Fitbit uygulaması artık kandaki glikoz seviyesini takip edebilecek. Ancak bunu uygulamaya manuel olarak eklemek gerekiyor. Zira hâlihazırda Fitbit’in cihaz portföyünde bu takibi otomatik olarak yapabilecek bir ürün bulunmuyor. Yine de, kullanıcıların zaman içindeki değişimleri gözlemesi için bu kayıtların faydalı olacağı söylenebilir.

Fitbit Charge 4 sahiplerine yeni özellikler sunarken, Sense sahiplerinin yararlandığı bir imkanın kapsama alanını da genişletiyor. Fitbit Sense’in EKG özelliği artık Kanada ve Yeni Zelanda’da da kullanılabilecek. Bu özellik daha önce ABD’de, Asya ve Avrupa’daki belli ülkelerde kullanıma sunulmuştu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Samsung 200 MP sensörüyle ilgili yeni bilgiler paylaştı

TikTok aylık aktif kullanıcı sayısı 1 milyarı geçti

TikTok pazartesi günü yaptığı açıklamada, aylık 1 milyar aktif kullanıcıyı geçtiğini söyledi. Ağustos 2018'de yola çıkan ve ana şirketi Çin merkezli ByteDance'in veri toplama...

Skype yepyeni bir tasarım ve deneyimlerle yenileniyor

Skype'ın son beş yılda çok fazla miktarda tasarım değişikliğinden geçti. Ancak Microsoft hâlâ bir şeyleri yeniden denemeye ve düzeltmeye devam ediyor. Yazılım üreticisi, "gelişmiş,...

OnePlus 9 Serisi Türkiye’de, işte fiyat bilgileri

OnePlus'ın geçtiğimiz ilkbaharda duyurusunu gerçekleştirdiği OnePlus 9 Serisi Türkiye'ye geldi. Böylelikle ilk kez bir amiral gemisi OnePlus telefon serisini Türkiye'de görüyoruz. Telefonların fiyat bilgileri...

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun