Essential Phone için Android Oreo’nun beta sürümü yayınlandı

essential phoneAndroid’in kurucularından Andy Rubin, yola Essential adını taşıyan yeni şirketiyle devam ediyor. Essential’ın ilk akıllı telefonu Essential Phone, geçtiğimiz mayıs ayının sonunda duyurulmuş ve yaz mevsimi içinde sahipleriyle buluşmaya başlamıştı.

Telefonda güncel bir deneyim sunmaya önem gösteren şirket, geçtiğimiz ay yaptığı açıklamada Android Oreo güncellemesini vakit kaybetmeden kullanıcılarına ulaştıracağının sözünü vermişti. Essential, geliştirici sitesi aracılığıyla Android Oreo’nun beta sürümünün dağıtımına başladı.

Beta sürümlerinin her kullanıcıya uygun olmadığını hatırlatmak gerekiyor. Essential ilk beta sürümüyle öncelikli olarak geliştiricilere ulaşmayı amaçlıyor. Şirket böylelikle sistemdeki olası açıkları kapatmayı planlıyor. Geliştiriciler için özel bir “soru-cevap” seansı düzenleyecek olan şirket, bu seansta Oreo ile ilgili soruları yanıtlayacak.

Her şeye rağmen, Essential’ın hamlesinin değerli olduğunu belirtmek gerekiyor. Özellikle Android ekosisteminin henüz Oreo’yu yakalayamadığını düşününce bu hamle biraz daha anlam kazanıyor. Google tarafından açıklanan son rakamlara göre, Oreo’nun benimseme oranı yüzde 0.3 seviyesinde seyrediyor.

Essential Phone’un fiyatında ciddi bir indirime gidilmişti

Essential Phone piyasaya çıktığında fiyat etiketinde 699 dolar yazıyordu. Ancak geçtiğimiz ay yapılan indirimle bu rakam 499 dolara inmişti. Muadillerine göre daha uygun bir fiyatının olması ve Oreo güncellemesini hızlı biçimde ulaştırması, Essential’a kalabalık Android pazarında avantaj sağlayabilir.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

HP Envy 14 (2021) İncelemesi

Dizüstü bilgisayar denilince akla gelen ilk markalardan biri olan HP'nin farklı fiyat noktalarına yayılmış çeşitli ürün serileri bulunuyor. Envy serisi, orta segment Pavilion ile...

F1 İtalya Emilia-Romagna GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

Formula 1 2021 sezonu üç haftalık bir aranın ardından Avrupa yarışlarıyla kaldığı yerden devam ediyor. Geçen yıl da sıra dışı takvimde sonbaharda düzenlenen bir...