Essential Newton e-posta uygulamasının geliştiricisini satın aldı

Essential artık kapanmış olan Newton isimli e-posta uygulamasını geliştiren CloudMagic‘i satın aldı. Biri akıllı telefon diğeri ise e-posta pazarında tutunamayan iki şirketin bu tuhaf buluşması, Essential’ın önümüzdeki dönemdeki istikameti konusunda bazı ipuçları veriyor.

Newton Mail uygulaması geçtiğimiz eylül ayında kapatılmıştı. Ücretli e-posta uygulamalarının Apple, Google ve Microsoft tarafından ücretsiz olarak sunulan seçeneklere karşı çaresiz kalması, bu kararın alınmasına neden olmuştu. Essential’ın Newton’ın geliştiricisi CloudMagic için ne kadar ödediği henüz bilinmiyor.

Essential’ın ürün portföyünde sadece satış rakamları beklentileri karşılamayan Essential Phone bulunuyor. Bu durum nedeniyle Essential’ın telefonun yeni versiyonunu yapmaktan da vazgeçtiği belirtiliyor. Geçtiğimiz ekim ayında çıkan haberlerde ise şirketin odak noktasında yapay zekânın bulunduğu bir telefon yapmayı planladığı ifade edilmişti.

Essential Newton Mail uygulamasıyla eline geçen kaynaklardan bazılarını söz konusu yapay zekâlı telefonda kullanabilir. Yapay zekâ destekli yanıtlar, Newton’ın uygulamasının en önemli parçaları arasında bulunuyordu. Dolayısıyla Essential’ın dikkatini de bu tarz özelliklerin çekmiş olması muhtemel görünüyor. Buna rağmen, iki şirketin birlikteliğinin göze ilk bakışta tuhaf geldiği gerçeği değişmiyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

F1 İtalya Emilia-Romagna GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

Formula 1 2021 sezonu üç haftalık bir aranın ardından Avrupa yarışlarıyla kaldığı yerden devam ediyor. Geçen yıl da sıra dışı takvimde sonbaharda düzenlenen bir...