Discord Microsoft veya başka bir şirkete satılmayacak

Discord kendisini Microsoft veya başka bir şirkete satacağına dair spekülasyonlara son verdi. Popüler çevrimiçi sohbet uygulamasının 10 milyar doların üstünde bir bedel karşılığında Microsoft’a satılacağına dair haberler bir süre önce gündeme gelmişti.

Satış haberlerde ön plana çıkan isim Microsoft olsa da, en azından üç şirketin Discord’la ilgilendiği biliniyor. Amazon ve Epic Games gibi şirketler de Discord’u satın almak için zemin yoklamıştı. Ancak bu ilgiye rağmen yola tek başına devam etmeyi seçen Discord, ekstra gelir için halka arz yolunu benimsemişe benziyor. Aylık kullanıcı sayısı 140 milyona çıkan, 2020’de ise 130 milyon dolar gelir elde eden Discord, hâlâ kâr etmeyi başarabilmiş değil.

Microsoft’un Discord’a olan ilgisinin temelinde çevrimiçi platformlarına bir ev sağlama isteği bulunuyor. Uygulamada geliştiricilere kendi forumlarına oluşturma imkanı veriliyor. Buna ek olarak, video ve masaüstü oyunlar için hazırlanan kullanıcı grupları da Discord deneyiminde önemli bir yer tutuyor.

Xbox ve Surface cihazları dışında Microsoft’un geniş kitlelerin günlük yaşamına dokunan bir varlığı bulunmuyor. Teams günlük kullanıma açılmış olsa da, Discord’un mevcut bir ününün olması ve kurumsal bir yazılım niteliği taşımaması servisi Microsoft için uygun hâle getirmişti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ABD Xiaomi yasağı konusunda kararını verdi

The Wall Street Journal’ın haberinde Discord ve Microsoft arasında görüşmelerin önümüzdeki dönemde yeniden başlayabileceği bilgisi de yer alıyor. Ancak şu an için Discord’un yola tek başına devam etmeyi tercih ettiği anlaşılıyor.

Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları ve ürün incelemeleri YouTube kanalımızda. Abone olun, yeni videoları kaçırmayın!

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kademeli normalleşmeyle ilgili yeni kararlar açıklandı

29 Nisan tarihinde başlayan tam kapanma süreci yarın sabah saat 05.00'te son buluyor. Bunun öncesinde İçişleri Bakanlığı, yayınladığı bir genelgeyle 17 Mayıs - 1...

Apple Music Hi-Fi ve AirPods 3 gelecek hafta içinde bekleniyor

Apple'ın önümüzdeki hafta için daha önce düşünülenden daha büyük planları olabilir. Yeni iMac, iPad Pro ve Apple TV 4K, 21 Mayıs'ta veya civarında erken...

Türkiye GP 2021 ile ilgili yeni karar; haziranda yarış olmayacak

Türkiye GP 2021'in 11-13 Haziran tarihleri arasında İstanbul Park pistinde düzenlenmesi planlanıyordu. Bunun resmi duyurusu birkaç hafta önce yapılmıştı. Ancak son günlerde yarışın Türkiye'de...