Discord Microsoft veya başka bir şirkete satılmayacak

Discord kendisini Microsoft veya başka bir şirkete satacağına dair spekülasyonlara son verdi. Popüler çevrimiçi sohbet uygulamasının 10 milyar doların üstünde bir bedel karşılığında Microsoft’a satılacağına dair haberler bir süre önce gündeme gelmişti.

Satış haberlerde ön plana çıkan isim Microsoft olsa da, en azından üç şirketin Discord’la ilgilendiği biliniyor. Amazon ve Epic Games gibi şirketler de Discord’u satın almak için zemin yoklamıştı. Ancak bu ilgiye rağmen yola tek başına devam etmeyi seçen Discord, ekstra gelir için halka arz yolunu benimsemişe benziyor. Aylık kullanıcı sayısı 140 milyona çıkan, 2020’de ise 130 milyon dolar gelir elde eden Discord, hâlâ kâr etmeyi başarabilmiş değil.

Microsoft’un Discord’a olan ilgisinin temelinde çevrimiçi platformlarına bir ev sağlama isteği bulunuyor. Uygulamada geliştiricilere kendi forumlarına oluşturma imkanı veriliyor. Buna ek olarak, video ve masaüstü oyunlar için hazırlanan kullanıcı grupları da Discord deneyiminde önemli bir yer tutuyor.

Xbox ve Surface cihazları dışında Microsoft’un geniş kitlelerin günlük yaşamına dokunan bir varlığı bulunmuyor. Teams günlük kullanıma açılmış olsa da, Discord’un mevcut bir ününün olması ve kurumsal bir yazılım niteliği taşımaması servisi Microsoft için uygun hâle getirmişti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Samsung kârını artırdı, katlanabilir cihazlara olan bağlılığını yineledi

The Wall Street Journal’ın haberinde Discord ve Microsoft arasında görüşmelerin önümüzdeki dönemde yeniden başlayabileceği bilgisi de yer alıyor. Ancak şu an için Discord’un yola tek başına devam etmeyi tercih ettiği anlaşılıyor.

Xiaomi Avrupa’da Samsung’u geçme başarısını gösterdi

Çinli akıllı telefon üreticisi Xiaomi, sağlam bir büyüme kaydetmeye devam ediyor. Strategy Analytics'in en son rakamlarına göre şirket, 2021'in ikinci çeyreğinde dünyanın iki numaralı...

Twitter Apple ve Google ile giriş desteğini sunmaya başladı

Twitter, Apple ve Google hesaplarıyla platforma erişimi mümkün kılan üçüncü taraf giriş ve kayıt desteğinin duyurusunu yaptı. Mikro blog servisi, aynı e-posta hesaplarının kullanılması...

Amazon Yüzüklerin Efendisi dizisinin yayın tarihini açıkladı

Amazon uzun süredir beklenen Yüzüklerin Efendisi dizisinin yayın tarihini sonunda açıkladı. Ancak diziyi merak edenlerin hemen heyecanlanmamasında fayda var. Zira Yüzüklerin Efendisi, 2 Eylül...
Bu haberi arkadaşınızla paylaşın