TCL
TCL 50 XL NxtPaper 5G
📺
Ekran
6.78"
⚡
İşlemci
MediaTek Dimensity 6100+
🧠
RAM
6GB RAM
💾
Depolama
128GB
🔋
Pil
5010 mAh
⚡
Şarj
18WW
📷
Ana Kamera
50MP f/1.8
🤖
OS
Android 14
Tüm Teknik Özellikler
Genel Bilgiler
| Marka | TCL |
| Model | 50 XL NxtPaper 5G |
| Çıkış Tarihi | Haziran 2024 |
| Çıkış Yılı | 2024 |
| Durum | Mevcut |
| Renk Seçenekleri | Midnight Blue |
Tasarım & Boyutlar
| Genişlik (mm) | 76.7 |
| Yükseklik (mm) | 166.3 |
| Kalınlık (mm) | 8.7 |
| Ağırlık (g) | 199 |
| Malzeme | Plastik |
| Su/Toz Direnci | yok |
Ekran
| Ekran Boyutu (inç) | 6.78 |
| Panel Tipi | IPS LCD (NxtPaper) |
| Çözünürlük | 1080 x 2400 piksel |
| Piksel Yoğunluğu (ppi) | 388 |
| Yenileme Hızı (Hz) | 120Hz |
| Maks. Parlaklık (nit) | 500 |
| HDR Desteği | yok |
| Ekran Koruma | yok |
İşlemci & Donanım
| İşlemci (SoC) | MediaTek Dimensity 6100+ |
| Üretim Süreci (nm) | 6nm |
| CPU | Octa-core (2x1.8 GHz A76 + 6x1.8 GHz A55) |
| GPU | Mali-G57 MC2 |
| RAM | 6GB |
| Depolama | 128GB |
| Hafıza Kartı | Var (microSD) |
Kamera
| Ana Kamera | 50MP f/1.8 |
| Geniş Açı Kamera | 5MP f/2.2 ultrawide / 2MP f/2.4 derinlik |
| Ön Kamera | 32MP f/2.0 |
| Video Çözünürlüğü | 1080p@30fps |
| Kamera Özellikleri | NxtPaper / AI kamera |
Pil & Şarj
| Pil Kapasitesi (mAh) | 5010 |
| Kablolu Şarj (W) | 18W |
| Kablosuz Şarj (W) | yok |
| Ters Kablosuz Şarj | Yok |
| Adaptör Dahil | var |
Bağlantı
| 5G | Yok |
| Wi-Fi | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Bluetooth | 5.3 |
| NFC | Yok |
| USB | USB-C 2.0 |
| 3.5mm Kulaklık | Var |
| Uydu Bağlantısı | Yok |
İşletim Sistemi
| İşletim Sistemi | Android 14 |
| Güncelleme Süresi | 1 yıl OS |
| Yapay Zeka Özellikleri | yok |
📰 TCL 50 XL NxtPaper 5G Haberleri
20 Ağustos 2025Huawei Türkiye’de Pura 80 Serisi, MatePad 11.5 ve WiFi X1 Pro modellerini tanıttı
09 Ocak 2024TCL yeni ürün ve teknolojilerini CES 2024'te sergiliyor
Diğer TCL Telefonları
TCL
TCL NxtPaper 70 Pro 5G
- 6.9" ekran
- MediaTek Dimensity 7300
- 8GB RAM
- 5200 mAh
- 50MP f/1.9 OIS
Fiyat belirtilmemiş
