TCL
TCL 605
📺
Ekran
6.75"
⚡
İşlemci
MediaTek Helio G36
🧠
RAM
6GB RAM
💾
Depolama
128GB
🔋
Pil
5010 mAh
⚡
Şarj
18WW
📷
Ana Kamera
50MP f/1.8
🤖
OS
Android 14
Tüm Teknik Özellikler
Genel Bilgiler
| Marka | TCL |
| Model | 605 |
| Çıkış Tarihi | Ekim 2024 |
| Çıkış Yılı | 2024 |
| Durum | Mevcut |
| Renk Seçenekleri | Ash Black, Aqua Blue |
Tasarım & Boyutlar
| Genişlik (mm) | 75.8 |
| Yükseklik (mm) | 166.2 |
| Kalınlık (mm) | 8.6 |
| Ağırlık (g) | 193 |
| Malzeme | Plastik |
| Su/Toz Direnci | yok |
Ekran
| Ekran Boyutu (inç) | 6.75 |
| Panel Tipi | IPS LCD |
| Çözünürlük | 720 x 1600 piksel |
| Piksel Yoğunluğu (ppi) | 259 |
| Yenileme Hızı (Hz) | 90Hz |
| Maks. Parlaklık (nit) | 500 |
| HDR Desteği | yok |
| Ekran Koruma | yok |
İşlemci & Donanım
| İşlemci (SoC) | MediaTek Helio G36 |
| Üretim Süreci (nm) | 12nm |
| CPU | Octa-core (8x2.2 GHz Cortex-A53) |
| GPU | PowerVR GE8320 |
| RAM | 6GB |
| Depolama | 128GB |
| Hafıza Kartı | Var (microSD) |
Kamera
| Ana Kamera | 50MP f/1.8 |
| Geniş Açı Kamera | 2MP f/2.4 derinlik |
| Ön Kamera | 8MP f/2.0 |
| Video Çözünürlüğü | 1080p@30fps |
| Kamera Özellikleri | AI kamera |
Pil & Şarj
| Pil Kapasitesi (mAh) | 5010 |
| Kablolu Şarj (W) | 18W |
| Kablosuz Şarj (W) | yok |
| Ters Kablosuz Şarj | Yok |
| Adaptör Dahil | yok |
Bağlantı
| 5G | Yok |
| Wi-Fi | Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Bluetooth | 5.0 |
| NFC | Yok |
| USB | USB-C 2.0 |
| 3.5mm Kulaklık | Var |
| Uydu Bağlantısı | Yok |
İşletim Sistemi
| İşletim Sistemi | Android 14 |
| Güncelleme Süresi | 1 yıl OS |
| Yapay Zeka Özellikleri | yok |
📰 TCL 605 Haberleri
20 Ağustos 2025Huawei Türkiye’de Pura 80 Serisi, MatePad 11.5 ve WiFi X1 Pro modellerini tanıttı
19 Mayıs 2025GitHub, geliştiriciler adına kod düzenleyen yapay zekâ aracını tanıttı
19 Mayıs 2025Microsoft, WSL’yi açık kaynak kodlu hâle getirerek geliştiricilere doğrudan katkı imkânı sundu
07 Haziran 2018Facebook veri paylaşımı için Çinli şirketlerle anlaşma yaptığını doğruladı
26 Mayıs 2018BlackBerry KEY2'nin yenilikleri videoda gösteriliyor - Video
Diğer TCL Telefonları
TCL
TCL NxtPaper 70 Pro 5G
- 6.9" ekran
- MediaTek Dimensity 7300
- 8GB RAM
- 5200 mAh
- 50MP f/1.9 OIS
Fiyat belirtilmemiş
TCL
TCL 50 XL NxtPaper 5G
- 6.78" ekran
- MediaTek Dimensity 6100+
- 6GB RAM
- 5010 mAh
- 50MP f/1.8
Fiyat belirtilmemiş
