TCL
TCL NxtPaper 70 Pro 5G
📺
Ekran
6.9"
⚡
İşlemci
MediaTek Dimensity 7300
🧠
RAM
8GB RAM
💾
Depolama
256GB / 512GB
🔋
Pil
5200 mAh
⚡
Şarj
33WW
📷
Ana Kamera
50MP f/1.9 OIS
🤖
OS
Android 16
Tüm Teknik Özellikler
Genel Bilgiler
| Marka | TCL |
| Model | NxtPaper 70 Pro 5G |
| Çıkış Tarihi | Şubat 2026 |
| Çıkış Yılı | 2026 |
| Durum | Mevcut |
| Renk Seçenekleri | Misty Grey, Space Black |
Tasarım & Boyutlar
| Genişlik (mm) | 80.1 |
| Yükseklik (mm) | 169.4 |
| Kalınlık (mm) | 8.0 |
| Ağırlık (g) | 208 |
| Malzeme | Asahi Glass ön / plastik arka / plastik çerçeve |
| Su/Toz Direnci | IP68 (1.5m 30dk) |
Ekran
| Ekran Boyutu (inç) | 6.9 |
| Panel Tipi | IPS LCD (NxtPaper 4.0) |
| Çözünürlük | 1080 x 2340 piksel |
| Piksel Yoğunluğu (ppi) | 374 |
| Yenileme Hızı (Hz) | 120Hz |
| Maks. Parlaklık (nit) | 900 |
| HDR Desteği | yok |
| Ekran Koruma | Asahi Glass |
İşlemci & Donanım
| İşlemci (SoC) | MediaTek Dimensity 7300 |
| Üretim Süreci (nm) | 4nm |
| CPU | Octa-core (4x2.5 GHz A78 + 4x2.0 GHz A55) |
| GPU | Mali-G615 MC2 |
| RAM | 8GB |
| Depolama | 256GB / 512GB |
| Hafıza Kartı | Var (microSD) |
Kamera
| Ana Kamera | 50MP f/1.9 OIS |
| Geniş Açı Kamera | 8MP f/2.2 ultrawide |
| Ön Kamera | 32MP f/2.0 |
| Video Çözünürlüğü | 4K@30fps / 1080p@60fps |
| Kamera Özellikleri | NxtPaper 4.0 / OIS / 7 gün okuma modu / T-Pen uyumlu / AI asistan |
Pil & Şarj
| Pil Kapasitesi (mAh) | 5200 |
| Kablolu Şarj (W) | 33W |
| Kablosuz Şarj (W) | yok |
| Ters Kablosuz Şarj | Yok |
| Adaptör Dahil | var |
Bağlantı
| 5G | Var |
| Wi-Fi | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Bluetooth | 5.3 |
| NFC | Var |
| USB | USB-C 2.0 |
| 3.5mm Kulaklık | Yok |
| Uydu Bağlantısı | Yok |
İşletim Sistemi
| İşletim Sistemi | Android 16 |
| Güncelleme Süresi | 3 yıl OS |
| Yapay Zeka Özellikleri | AI asistan (çeviri / transkript / özet) |
📰 TCL NxtPaper 70 Pro 5G Haberleri
02 Ekim 2025Xbox Game Pass, Türkiye’de geçerli yeni plan yapısı ile güncellendi
20 Ağustos 2025Huawei Türkiye’de Pura 80 Serisi, MatePad 11.5 ve WiFi X1 Pro modellerini tanıttı
06 Ocak 2023TCL akıllı telefon, tablet ve diğer yeni mobil ürünlerini CES 2023'te duyurdu
Diğer TCL Telefonları
TCL
TCL 50 XL NxtPaper 5G
- 6.78" ekran
- MediaTek Dimensity 6100+
- 6GB RAM
- 5010 mAh
- 50MP f/1.8
Fiyat belirtilmemiş
