TCL
TCL 501
📺
Ekran
6.75"
⚡
İşlemci
MediaTek Helio G36
🧠
RAM
4GB RAM
💾
Depolama
64GB
🔋
Pil
4000 mAh
⚡
Şarj
10WW
📷
Ana Kamera
13MP f/2.0
🤖
OS
Android 14 Go
Tüm Teknik Özellikler
Genel Bilgiler
| Marka | TCL |
| Model | 501 |
| Çıkış Tarihi | Ekim 2024 |
| Çıkış Yılı | 2024 |
| Durum | Mevcut |
| Renk Seçenekleri | Space Black, Muse Blue |
Tasarım & Boyutlar
| Genişlik (mm) | 75.6 |
| Yükseklik (mm) | 164.2 |
| Kalınlık (mm) | 8.7 |
| Ağırlık (g) | 188 |
| Malzeme | Plastik |
| Su/Toz Direnci | yok |
Ekran
| Ekran Boyutu (inç) | 6.75 |
| Panel Tipi | IPS LCD |
| Çözünürlük | 720 x 1600 piksel |
| Piksel Yoğunluğu (ppi) | 259 |
| Yenileme Hızı (Hz) | 60Hz |
| Maks. Parlaklık (nit) | 400 |
| HDR Desteği | yok |
| Ekran Koruma | yok |
İşlemci & Donanım
| İşlemci (SoC) | MediaTek Helio G36 |
| Üretim Süreci (nm) | 12nm |
| CPU | Octa-core (8x2.2 GHz Cortex-A53) |
| GPU | PowerVR GE8320 |
| RAM | 4GB |
| Depolama | 64GB |
| Hafıza Kartı | Var (microSD) |
Kamera
| Ana Kamera | 13MP f/2.0 |
| Geniş Açı Kamera | 2MP f/2.4 derinlik |
| Ön Kamera | 5MP f/2.2 |
| Video Çözünürlüğü | 1080p@30fps |
| Kamera Özellikleri | Giriş segment |
Pil & Şarj
| Pil Kapasitesi (mAh) | 4000 |
| Kablolu Şarj (W) | 10W |
| Kablosuz Şarj (W) | yok |
| Ters Kablosuz Şarj | Yok |
| Adaptör Dahil | yok |
Bağlantı
| 5G | Yok |
| Wi-Fi | Wi-Fi 4 (802.11n) |
| Bluetooth | 5.0 |
| NFC | Yok |
| USB | USB-C 2.0 |
| 3.5mm Kulaklık | Var |
| Uydu Bağlantısı | Yok |
İşletim Sistemi
| İşletim Sistemi | Android 14 Go |
| Güncelleme Süresi | 1 yıl OS |
| Yapay Zeka Özellikleri | yok |
📰 TCL 501 Haberleri
29 Nisan 2024TCL 50 Serisi akıllı telefonlar piyasaya çıkmaya başlıyor
26 Şubat 2024TCL, 50 Serisi yeni akıllı telefonlarını MWC 2024'te tanıttı
09 Ocak 2024TCL yeni ürün ve teknolojilerini CES 2024'te sergiliyor
26 Ekim 2023TV Önerileri Ekim 2023 - Video
09 Aralık 2022Samsung Galaxy S21 FE ve Huawei Watch GT 3 Pro'da A101 fırsatları var
Diğer TCL Telefonları
TCL
TCL NxtPaper 70 Pro 5G
- 6.9" ekran
- MediaTek Dimensity 7300
- 8GB RAM
- 5200 mAh
- 50MP f/1.9 OIS
Fiyat belirtilmemiş
TCL
TCL 50 XL NxtPaper 5G
- 6.78" ekran
- MediaTek Dimensity 6100+
- 6GB RAM
- 5010 mAh
- 50MP f/1.8
Fiyat belirtilmemiş
