TCL
TCL 505
📺
Ekran
6.75"
⚡
İşlemci
MediaTek Helio G36
🧠
RAM
4GB RAM
💾
Depolama
64GB / 128GB
🔋
Pil
5010 mAh
⚡
Şarj
18WW
📷
Ana Kamera
50MP f/1.8
🤖
OS
Android 14
Tüm Teknik Özellikler
Genel Bilgiler
| Marka | TCL |
| Model | 505 |
| Çıkış Tarihi | Mart 2024 |
| Çıkış Yılı | 2024 |
| Durum | Mevcut |
| Renk Seçenekleri | Muse Blue, Space Black |
Tasarım & Boyutlar
| Genişlik (mm) | 75.8 |
| Yükseklik (mm) | 167.7 |
| Kalınlık (mm) | 8.3 |
| Ağırlık (g) | 190 |
| Malzeme | Plastik |
| Su/Toz Direnci | yok |
Ekran
| Ekran Boyutu (inç) | 6.75 |
| Panel Tipi | IPS LCD |
| Çözünürlük | 720 x 1600 piksel |
| Piksel Yoğunluğu (ppi) | 259 |
| Yenileme Hızı (Hz) | 90Hz |
| Maks. Parlaklık (nit) | 500 |
| HDR Desteği | yok |
| Ekran Koruma | yok |
İşlemci & Donanım
| İşlemci (SoC) | MediaTek Helio G36 |
| Üretim Süreci (nm) | 12nm |
| CPU | Octa-core (8x2.2 GHz Cortex-A53) |
| GPU | PowerVR GE8320 |
| RAM | 4GB |
| Depolama | 64GB / 128GB |
| Hafıza Kartı | Var (microSD) |
Kamera
| Ana Kamera | 50MP f/1.8 |
| Geniş Açı Kamera | 2MP f/2.4 derinlik |
| Ön Kamera | 5MP f/2.2 |
| Video Çözünürlüğü | 1080p@30fps |
| Kamera Özellikleri | AI kamera |
Pil & Şarj
| Pil Kapasitesi (mAh) | 5010 |
| Kablolu Şarj (W) | 18W |
| Kablosuz Şarj (W) | yok |
| Ters Kablosuz Şarj | Yok |
| Adaptör Dahil | yok |
Bağlantı
| 5G | Yok |
| Wi-Fi | Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Bluetooth | 5.0 |
| NFC | Yok |
| USB | USB-C 2.0 |
| 3.5mm Kulaklık | Var |
| Uydu Bağlantısı | Yok |
İşletim Sistemi
| İşletim Sistemi | Android 14 |
| Güncelleme Süresi | 1 yıl OS |
| Yapay Zeka Özellikleri | yok |
📰 TCL 505 Haberleri
20 Ağustos 2025Huawei Türkiye’de Pura 80 Serisi, MatePad 11.5 ve WiFi X1 Pro modellerini tanıttı
27 Temmuz 2024A101'de yine Samsung Galaxy Z Fold 3 satışı var
29 Nisan 2024TCL 50 Serisi akıllı telefonlar piyasaya çıkmaya başlıyor
26 Şubat 2024TCL, 50 Serisi yeni akıllı telefonlarını MWC 2024'te tanıttı
26 Şubat 2019Nubia Alpha: Akıllı telefon ve akıllı saat bir araya geliyor
Diğer TCL Telefonları
TCL
TCL NxtPaper 70 Pro 5G
- 6.9" ekran
- MediaTek Dimensity 7300
- 8GB RAM
- 5200 mAh
- 50MP f/1.9 OIS
Fiyat belirtilmemiş
TCL
TCL 50 XL NxtPaper 5G
- 6.78" ekran
- MediaTek Dimensity 6100+
- 6GB RAM
- 5010 mAh
- 50MP f/1.8
Fiyat belirtilmemiş
