TCL
TCL 40R 5G
📺
Ekran
6.6"
⚡
İşlemci
MediaTek Dimensity 700
🧠
RAM
4GB / 6GB RAM
💾
Depolama
128GB
🔋
Pil
5000 mAh
⚡
Şarj
18WW
📷
Ana Kamera
50MP f/1.8
🤖
OS
Android 12
Tüm Teknik Özellikler
Genel Bilgiler
| Marka | TCL |
| Model | 40R 5G |
| Çıkış Tarihi | Ekim 2022 |
| Çıkış Yılı | 2022 |
| Durum | Durduruldu |
| Renk Seçenekleri | Space Black, Waterfall Blue |
Tasarım & Boyutlar
| Genişlik (mm) | 75.5 |
| Yükseklik (mm) | 163.9 |
| Kalınlık (mm) | 8.4 |
| Ağırlık (g) | 195 |
| Malzeme | Plastik |
| Su/Toz Direnci | yok |
Ekran
| Ekran Boyutu (inç) | 6.6 |
| Panel Tipi | IPS LCD |
| Çözünürlük | 1080 x 2408 piksel |
| Piksel Yoğunluğu (ppi) | 401 |
| Yenileme Hızı (Hz) | 90Hz |
| Maks. Parlaklık (nit) | 500 |
| HDR Desteği | yok |
| Ekran Koruma | yok |
İşlemci & Donanım
| İşlemci (SoC) | MediaTek Dimensity 700 |
| Üretim Süreci (nm) | 7nm |
| CPU | Octa-core (2x2.2 GHz A76 + 6x2.0 GHz A55) |
| GPU | Mali-G57 MC2 |
| RAM | 4GB / 6GB |
| Depolama | 128GB |
| Hafıza Kartı | Var (microSD) |
Kamera
| Ana Kamera | 50MP f/1.8 |
| Geniş Açı Kamera | 5MP f/2.2 ultrawide / 2MP f/2.4 derinlik |
| Ön Kamera | 16MP f/2.2 |
| Video Çözünürlüğü | 1080p@30fps |
| Kamera Özellikleri | AI kamera / NxtVision / 90Hz |
Pil & Şarj
| Pil Kapasitesi (mAh) | 5000 |
| Kablolu Şarj (W) | 18W |
| Kablosuz Şarj (W) | yok |
| Ters Kablosuz Şarj | Yok |
| Adaptör Dahil | var |
Bağlantı
| 5G | Var |
| Wi-Fi | Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Bluetooth | 5.0 |
| NFC | Yok |
| USB | USB-C 2.0 |
| 3.5mm Kulaklık | Var |
| Uydu Bağlantısı | Yok |
İşletim Sistemi
| İşletim Sistemi | Android 12 |
| Güncelleme Süresi | 1 yıl OS |
| Yapay Zeka Özellikleri | yok |
📰 TCL 40R 5G Haberleri
06 Ocak 2023TCL akıllı telefon, tablet ve diğer yeni mobil ürünlerini CES 2023'te duyurdu
02 Kasım 2022TCL 40R 5G sessiz sedasız resmiyet kazandı
08 Ocak 2013Sony aralarında KDL-W900A 3D LED TV'nin de bulunduğu 2013 model BRAVIA TV'lerini duyurdu (güncellendi)
08 Ocak 2013Sony'nin 55 inç ve 65 inç Ultra HDTV'leri X9000A önümüzdeki yaz tüketicilerle buluşuyor (güncellendi)
12 Aralık 2012Vodafone 49 TL'den başlayan sözleşmeli iPhone 5 tekliflerini açıkladı
Diğer TCL Telefonları
TCL
TCL NxtPaper 70 Pro 5G
- 6.9" ekran
- MediaTek Dimensity 7300
- 8GB RAM
- 5200 mAh
- 50MP f/1.9 OIS
Fiyat belirtilmemiş

