Teknoloji

Sony aralarında KDL-W900A 3D LED TV’nin de bulunduğu 2013 model BRAVIA TV’lerini duyurdu (güncellendi)

Sony’nin BRAVIA serisine kazandırdığı yepyeni ürünler arasında KDL-W900A modeli biraz daha dikkat çekiyor. Kenar aydınlatmalı ve ince profilli bu model şirketin X-Reality Pro görüntü işlemcisiyle birlikte sunuluyor. Motionflow XR 960 teknolojisi sayesinde aksiyon yüklü görüntülerde kaliteli bir deneyim sunuluyor. Ayrıca KDL-W900A ile birlikte iki adet aktif 3D gözlük de veriliyor.

Dahili Wi-Fi desteğine sahip olan bu model aynı zamanda NFC sayesinde tek dokunuşla ekran yansıtma özelliğini de sunuyor. KDL-W900A 1.2 metre uzunluğunda bir hoparlör borusuna sahip. Bu uzun yapı kompakt bir birimin içine konularak TV’nin arkasına gizlenmiş. Hoparlörler gizli olsa bile yeni tasarlanmış hoparlör kabini sayesinde zengin baslar ve orta frekansların filtrelendiği sesler almak mümkün oluyor. Böylelikle aksiyon filmlerinde, müzik veya konuşmalarda etki daha da artırılıyor.

Sony KDL-W900A diğer 2013 model BRAVIA TV’lerle birlikte önümüzdeki bahar aylarından itibaren piyasaya çıkacak. Ürünlerin Türkiye lansmanı da ilerleyen aylarda yapılacaktır, o zaman bu ürünleri daha detaylı şekilde inceleme fırsatı bulacağız.

İlgili >> Engadget

Güncelleme: Sony Türkiye’den de yeni duyurulan BRAVIA TV’lerle ilgili basın bülteni geldi. Detaylı bilgilerin yer aldığı bu basın bültenini aşağıda paylaşıyoruz.

BASIN BÜLTENİ

2013 model Sony BRAVIA TV’ler ile güzelliği hissedin

Sony’nin dünyanın en önemli tüketici elektroniği fuarı CES 2013’te tanıttığı yeni BRAVIA televizyon yelpazesi, gelmiş geçmiş en iyi görüntü kalitesi, ses ve bakışları üzerine toplayan görünümü ile tüm hislere hitap ediyor. Full HD’nin dört katı çözünürlüğe sahip 4K Ultra FULL HD Ekran ve en son 4K X-Reality PRO işlemci teknolojisi ile her detayı görmenizi sağlıyor. 4K LED TV yelpazesi 65 inç ve 55 inç ekranlarla genişliyor. TRILUMINOS Ekran ile yeni ve zengin bir renk dünyasını keşfe davet ediyor. Güçlü, zengin basa sahip, daha net sesin heyecanını yaşatıyor.

Akıllı telefonunuz veya tabletinizden televizyonunuza kolaylıkla bağlanma imkanı sunuyor. Sony’nin yeni Sense of Quartz tasarımının varlığının ve sadeliğinin tadını çıkarmanızı sağlıyor.

(08.01.2013 – İstanbul) – Sony, CES 2013’te görücüye çıkardığı gelmiş geçmiş en iyi BRAVIA ürün yelpazesi ile bu sezon her anın güzelliğini, duygularını, dramını ve heyecanını yaşatmayı hedefliyor. Nefes kesici görüntüler ve içinizi titretecek ses, gerçeğe hiç olmadığı kadar yakın ve sizi saran bir televizyon deneyimi ile bir araya geliyor. Sony, BRAVIA’ya akıllı telefonunuz ve tablet bilgisayarınızdan bağlanıp kontrol ederek seyir keyfinizi daha da zenginleştirmenize olanak tanıyor. Televizyon tasarımına tüm eğlence deneyiminizi geliştiren yeni ve dramatik bir yön veren Sense of Quartz ile her türlü yaşam alanına zarif ve güçlü bir varlık katın.

Gerçeğe hiç olmadığı kadar yakın detaylar ile Full HD’nin ötesine geçin
Sony’nin 2013 BRAVIA TV yelpazesini bir defa gördükten sonra artık geriye dönüşünüz olmayacak. Bunu görenler, kendini, Sony’nin sunduğu, olağanüstü detaylar ile gerçek yaşamdakinden farksız 4K görüntülerin inanılmaz dünyasına bırakıyor. Güçlü 4K X-Reality PRO işlemcisi, Blu-ray Disc ve televizyon yayınlarından web videolarına kadar sevdiğiniz tüm içeriklerin keyfini 4K çözünürlükle çıkarmanıza imkan veriyor. Full HD’nin dört katı çözünürlüğe (gerçek çözünürlük 3840 x 2160 piksel) sahip tüm içerikler ile 4K seyir deneyiminizi daha önce hayal dahi edemediğiniz zirvelere taşıyor.

Merakla beklenen 84 inç sınıfında dünyanın en büyük 4K LED TV’sinin lansmanını takiben Sony, ürün yelpazesini 65 inç ve 55 inç X9000A serileri ile genişletiyor.

Kaynak ne olursa olsun, bugüne kadarki en iyi görüntü kalitesi
Ne izliyor olursanız olun, en son X-Reality PRO işlemcisi, piksel kalıplarını devasa veritabanı ile dikkatlice eşleştirerek görüntüleri analiz ediyor, temizliyor ve düzeltiyor. Bu sayede filmlerden akıllı telefon ile çektiğiniz düşük çözünürlüklü kısa videolara kadar her türlü görüntü kaynağından en iyi görüntüleri almanızı sağlıyor.

Daha zengin, daha saf renklere sahip, daha geniş bir dünya
Sony’e has yeni TRILUMINOS Ekran, görüntülemesi zor kırmızı ve zümrüt yeşilini de içeren, zengin, ultra gerçek renklerden oluşan genişletilmiş renk paleti ile izleme deneyiminizi daha da zenginleştiriyor. Pırıl pırıl deniz manzaralarından çiçeklere ve otların rüzgâr altında dalgalandığı yemyeşil çayırlara kadar her şey, çok daha net ve tatmin edici ölçüde daha gerçek oluyor. Gökler daha mavi, zarif ve doğal cilt tonları ile yüzler daha da iyi görünüyor.

Televizyon, QD Vision’un sunduğu “Color IQ” optik bileşeni ile Sony’nin eşsiz görüntü teknolojilerini bir araya getirmek suretiyle, çok daha doğal, canlı ve duygu derinliği oldukça yüksek bir izleme deneyimi sunan dikkat çekici ölçüde geniş bir renk gamı elde ediyor.

Gerçekten hissedeceğiniz, içinizi titretecek ses kalitesi
Sony’nin eşsiz Sinyalden Ses mimarisi, hınca hınç dolu bir stadyumun uğultusundan en sessiz fısıldamaya kadar her anı, daha gerçek hale getiriyor. Ses sinyallerini onarıp, optimize edip düzelterek canlı müzik ve diyaloglar elde eden ileri işleme teknolojisi ile seyir keyfinize yeni bir heyecan daha katılıyor.

Sadece tek bir dokunuşla telefonunuz veya tabletiniz ile iletişime geçin
Hiç olmadığı kadar akıllı olan yeni BRAVIA ürün yelpazesi, kusursuz bir eğlence deneyimi yaratmak için mobil cihazlar ile bir araya geliyor. Android veya iOS cihazınız için yeni sezgisel bir uygulama olan TV Sideview ile yayın programların göz atmanıza, televizyon programlarını kaydetmenize ve ilgili içerikleri keşfetmenize olanak tanıyor. Zahmetsizce kablosuz bağlantı kurmak için tek yapmanız gereken, yakın alan iletişimi (NFC) uyumlu Xperia akıllı telefonunuzu, NFC donanımlı basit televizyon kumandasına kısa süreliğine dokundurmak. Artık telefonunuzdaki görüntüleri BRAVIA’ya “yansıtabilirsiniz”. Böylece, BRAVIA TV sahipleri, fotoğraf, video, oyun ve uygulamalarının tadını muazzam renk ve detaylara sahip büyük bir ekranda çıkarmanın en iyi yollarından birine kavuşmuş oluyor.

Sony’den yenilikçi bir tasarım: Güzelliğin ve aklın bileşimi Sense of Quartz
Sony, televizyon tasarımına yeni bir yön veren zarif ve güçlü Sense of Quartz tarzı ile hayallerinizi gerçekleştirmenize imkan tanıyor. Zamanın ötesine geçen geometrik şekiller, saflık ve basitliği ifade eden dairesel bir taban üzerinde kuvarsa benzeyen Monolithic dikdörtgen panel ile uyumlu bir denge içinde birleşiyor. Tüm bu unsurlar, komutlarınıza televizyonunuzun çerçevesindeki Sony logosunun altında anında yumuşak tonda bir parlama ile tepki veren akıllı bir “öz” ile bir araya getiriliyor.

Bu sezonun nefes kesici yeni BRAVIA ürün yelpazesi Avrupa’da Nisan 2013’ten itibaren tüketiciler ile buluşurken, BRAVIA X9000A ise Temmuz 2013’te mağazalardaki yerini alacak.

İLGİLİ HABERLER