Ataribox’ın ön siparişe çıkışı ertelendi

atariboxAtari kısa bir süre önce yeni oyun konsolu Ataribox için ön sipariş döneminin 14 Aralık’ta başlayacağını açıklamıştı. Ancak evdeki hesap çarşıya uymadı.

Engadget sitesinde yer alan habere göre, şirket potansiyel müşterilerine bir e-posta göndererek “Atari topluluğunun hak ettiği platformu ve ekosistemi oluşturmak için biraz daha fazla zamana ihtiyacının olduğunu” belirtti.

Şirketin ön sipariş dönemini konsol için çizeceği yol haritasını kesinleştirdikten sonra tekrar başlatacağı söyleniyor. Engadget’tın haberine göre, konsolun ön sipariş dönemine dair yeni planlarla ilgili bilgiler önümüzdeki haftalarda gün yüzüne çıkabilir.

Ataribox 250 ila 300 dolar arasında bir fiyatla satılabilir

Ön sipariş sürecinde yaşananların 250 ila 300 dolar arasında satılması beklenen konsolun imajı için pek de olumlu olmadığı söylenebilir. Ataribox için ön sipariş döneminin başlangıcı ertelense de, Atari konsol ile ilgili bilgilerin önemli kısmını kamuoyuyla paylaşmıştı. Özel bir AMD işlemci barındıracak ve Linux işletim sistemiyle çalışacak olan konsolun akıbetinin bu erteleme kararından nasıl etkileneceği ise zamanla anlaşılacak.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple iMac M1 işlemci ve parlak renklerle yenilendi

Apple daha ince bir tasarıma, yeni M1 işlemciye ve parlak renk seçeneklerine sahip yeni iMac masaüstü bilgisayarını tanıttı. Klasik renkli iMac'lere bir tür saygı...

Apple eşya takip aygıtı AirTag’i sonunda tanıttı

Apple, uzun süredir beklenen AirTag isimli eşya takip aygıtını sonunda resmen gözler önüne çıkardı. Küçük yuvarlak bir cisim olan AirTag, kullanıcıların eşyalarını Apple'ın Bul...