Ataribox’ın ön siparişe çıkışı ertelendi

atariboxAtari kısa bir süre önce yeni oyun konsolu Ataribox için ön sipariş döneminin 14 Aralık’ta başlayacağını açıklamıştı. Ancak evdeki hesap çarşıya uymadı.

Engadget sitesinde yer alan habere göre, şirket potansiyel müşterilerine bir e-posta göndererek “Atari topluluğunun hak ettiği platformu ve ekosistemi oluşturmak için biraz daha fazla zamana ihtiyacının olduğunu” belirtti.

Şirketin ön sipariş dönemini konsol için çizeceği yol haritasını kesinleştirdikten sonra tekrar başlatacağı söyleniyor. Engadget’tın haberine göre, konsolun ön sipariş dönemine dair yeni planlarla ilgili bilgiler önümüzdeki haftalarda gün yüzüne çıkabilir.

Ataribox 250 ila 300 dolar arasında bir fiyatla satılabilir

Ön sipariş sürecinde yaşananların 250 ila 300 dolar arasında satılması beklenen konsolun imajı için pek de olumlu olmadığı söylenebilir. Ataribox için ön sipariş döneminin başlangıcı ertelense de, Atari konsol ile ilgili bilgilerin önemli kısmını kamuoyuyla paylaşmıştı. Özel bir AMD işlemci barındıracak ve Linux işletim sistemiyle çalışacak olan konsolun akıbetinin bu erteleme kararından nasıl etkileneceği ise zamanla anlaşılacak.

Apple Watch Series 7 Türkiye’de satışa çıktı

Apple Watch Series 7, eylül ayındaki etkinlikte iPhone 13 serisiyle birlikte tanıtılmıştı. Apple, geçen cuma günü ön satışlarına başladığı yeni akıllı saatini, ABD ve...

iOS 15.1 ve iPadOS 15.1 ekim ayı bitmeden yayınlanacak

Apple'ın en yeni mobil işletim sistemleri iOS 15 ve iPadOS 15 geçtiğimiz ay dağıtma çıkmıştı. iOS 15 özellikle Apple Watch ile telefon kilidini açma...

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun