Teknoblog Mobil Apple’ın App Store vetosu GV Mobile uygulamasını Cydia’ya yöneltti

Apple’ın App Store vetosu GV Mobile uygulamasını Cydia’ya yöneltti

Apple’ın ve hiç şüphesiz perde arkasında bulunan AT&T’nin Google Voice paketine koyduğu App Store vetosu iPhone kullanıcılarının suratında bir tokat gibi patladı. Ancak görünüşe göre Google Voice uygulamasının hâla iPhone’lara girme şansı var. Neyse ki, jailbreak edilmiş iPhone’lar var.

App Store’dan dağıtılmasına izin verilmeyen GV Mobile uygulamasının geliştiricisi Sean Kovacs, uygulamasını Cydia üzerinden bedava sunmaya başlıyor. Bedava olsa bile Kovacs’ın çalışmalarını ödüllendirmek isteyenlerin O’na bağışta bulunabilmesi için bir bağış seçeneği de bulunuyor. Daha da ilginci, Kovacs web tabanlı uygulama versiyonu için de çoktan çalışmaya başlamış, hatta Palm’ın uygulama kataloğuna girmek için bile hazırlık yapıyormuş. GVdialer uygulaması hakkında ise herhangi bir bilgi yok, ancak onun da benzer adımlar attığını görürsek şaşırmayız.

İlgili – GV Mobile now on Cydia
İlgili – Sean Kovacs – Twitter

  • Vural Balıkçı

    Cydia üzerinden indirdim, kurdum ama giriş yapamıyorum. Gogle giriş bilgilerimle “netten” giriş oluyorken iphone üzerinden giriş olmuyor. Acaba “Türkiye’de” açık değil mi bu “ürünün” kullanımı?

    • Ne yazık ki, Google Voice’in kullanımı henüz Türkiye’de açılmadı.

  • Vural Balıkçı

    Yanıt için teşekkürler Sabri Bey.