Apple’ın AirTag takip cihazları başka işler de yapabilecek

Apple’dan bir süredir AirTag adı verilen bir takip cihazını tanıtmasını bekliyoruz. Bu cihazın kayıp eşyalarınızı bulmanızı sağlamanın yanı sıra, duruşunuzu ölçmekten telefonunuzun içinde bulunduğunuz binayla ilgili bilgileri görüntülemesine yardımcı olmaya kadar her şeyi yapmasına izin verilebileceği patent başvurusundan anlaşılıyor. Bir yıl önce yapılan patent başvuruları ile ilgili detaylar ortaya çıktı. Patently Apple, beklenen cihazda bulunabilecek bazı özellikleri listeledi.

Apple’ın Tile benzeri izleme diskleri hakkında çok fazla sayıda sızıntı olduğundan, eşyalarınızı takip etmenize yardımcı olacak özellikleri hakkında zaten bir fikrimiz var. Bu patent başvurularında en ilginç olan nokta ise, Apple’ın düşündüğü diğer kullanım durumları oluyor. Bir dizi diyagram, izleyicilerin vücudunuza nasıl yapıştırılabileceğini ve duruşunuzu izlemek veya ekrandaki bir karakteri kontrol etmek için nasıl kullanılabileceğini gösteriyor.

MacRumors’ın dikkat çektiği bir diğer konu ise, etiketlerin bir binaya nasıl monte edilebileceğini ve telefonunuzun yakın olduğunuzu algıladığında bir harita gibi yararlı bilgileri göstermesini sağlamak için nasıl kullanılabileceğini açıklıyor.

Bu alternatif kullanım durumlarının ötesinde, Apple’ın “Kablosuz olarak konumlandırılabilen bir etiket için montaj tabanı” ve “Kısıtlı bir tutma halkasına sahip bir Bağlantı Elemanı” için patent başvuruları, AirTags temel işlevi hakkında pek çok sürpriz içermiyor. Etiketlerin kendileri küçük olarak tanımlanıyor. Bunlar bir sahibin kayıp, yanlış yerleştirilmiş veya çalınmış nesneleri bulmasına yardımcı olmak için anahtarlar, çantalar veya cüzdanlar gibi öğelere kolayca takılır; su geçirmez ve düşmeye karşı dayanıklı olma olasılığı yüksektir. Etiketlerin saat kayışı gibi aksesuarlara nasıl takılabileceğini gösteren patentlerden birkaç şema aşağıda yer alıyor.

Apple, etiketlerin bağlı oldukları cihazı bulmanız gerektiğinde ultra geniş bant teknolojisinin, telefonunuzun bunları birkaç metre veya daha kısa bir doğrulukla bulmasına nasıl yardımcı olabileceğini ve etiketlerin kendilerinin “sesli ve / veya onları bulmanıza yardımcı olacak dokunsal çıktılar” üretebileceğini de açıklıyor. Eğer yeterince yakın değilseniz aygıt, verileri çevrenizdeki diğer kişilerin aygıtları üzerinden aktarabilir. Bu, Apple’ın Bul uygulamasına eklenme olasılığı yüksek bir özellik özellik gibi görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
iPhone 13 ve iPhone 13 mini tanıtıldı: Daha küçük çentikli ekran, A15 Bionic işlemci

AirTag’ler ile ilgili dedikodular uzun zamandır ortalıkta dolaşıyor ve resmiyet kazanması an meselesi gibi görünüyor. Son haberler bunların seri üretimine geçen ay başlandığını işaret ediyordu. Çok yakında resmi duyuru olabileceğine dair dedikodular da ortalıkta dolaşmaya başladı.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Oppo ColorOS 12 dağıtım takvimini açıkladı

Oppo, Android 12 üzerine inşa edilen ColorOS 12 kullanıcı arayüzünün detaylarını paylaştı. Şirket, ColorOS 12 güncellemesinin mevcut cihazlarına dağıtım takvimi konusunda da bilgi verdi....

Microsoft Office 2021 çıkış tarihi açıklandı, Windows 11 ile aynı gün çıkıyor

Microsoft, perşembe günü ticari müşteriler için Microsoft Office'in bir sonraki kalıcı sürümünü piyasaya sürdü. Ayrıca 5 Ekim'de bireysel tüketiciler için Office 2021 sürümünü yayınlayacağını...

Huawei Okula Dönüş Kampanyası’nda MateBook ürünlerinde indirimler devam ediyor

Huawei, MateBook Serisi’ni Okula Dönüş dönemi kapsamında birçok kampanya ve indirim fırsatlarını tüketiciye sunmaya devam ediyor. Şirket MateBook Serisi’ni, Okula Dönüş dönemi kampanyası kapsamında...