Apple Music’te Uzamsal Ses Dolby Atmos destekli ilk Türkçe parça Kenan Doğulu’dan

google news abone ol

Türkiye’nin Uzamsal Ses Dolby Atmos ile mikslenmiş ilk şarkılarından olma özelliğini taşıyan Kenan Doğulu’dan Bumaya bugün müzikseverle buluşuyor. Bumaya’nın Uzamsal Ses versiyonunu Apple Music üzerinden dinlenebilecek.

Sözleri ve müziği Kenan Doğulu, Ozan Bayraşa, Umur Dorma ve Onurr’a ait olan ve Ozan Bayraşa’nın aranjesini yaptığı şarkının miks ve mastering’i ise Emre Kıral imzasını taşıyor. Afro beat tarzındaki hareketli ve enerjik şarkı, taşıdığı etnik öğeler ve dünya müziğinden esintiler ile radyoların ve kulüplerin vazgeçilmezleri arasına girmeye aday olarak nitelendiriliyor. Apple’ın belirttiğine göre, perküsif elementler, modern vokal aranjmanı ve müzikal zenginliğiyle sadece ülkemizde değil dünyanın çeşitli yerlerindeki Kenan Doğulu dinleyicileri tarafından heyecanla karşılanacak.

kenan doğulu bumayaDolby Atmos’un, stereo sese kıyasla oldukça yenilikçi, çok daha gerçekçi olduğunu belirten Kenan Doğulu, müzikal üretim sürecimiz başta olmak üzere her aşamada kendilerini son derece heyecanlandıran bir deneyim olduğunu belirtiyor. “Eminim ki yeni teknolojileri takip eden ve yeniliklere uyum sağlayabilmek için çaba sarf eden tüm dünya müzisyenlerini aynı şekilde etkileyecektir. Bu deneyimi tam olarak yaşayabilmek için her müzisyenin şarkıları Dolby Atmos teknik gerekliliklerinin sağlandığı bir sistemle dinlemesini tavsiye ediyorum. Dolby Atmos’un farkını duyanları bu yeni imkanlar sayesinde yeni müzikler üretmeye teşvik edeceğine ve müzik üretimini zenginleştireceğine inanıyorum.”

Apple Music’te Dolby Atmos tarafından desteklenen Uzamsal Ses, Bumaya’nın dinleme deneyimini yeni zirvelere taşıyor. Şarkıya buradan ulaşabilirsiniz.

Apple, Dolby Atmos destekli Uzamsal Ses teknolojisini bu sene haziran ayında Apple Music’e getirdi. Devrim niteliğinde etkileyici bir ses deneyimi sunan Dolby Atmos, sanatçıların müziği her yönden gelecek biçimde hazırlamasına olanak veriyor.

Daha fazla Uzamsal Ses deneyimi için Apple Music’teki “Uzamsal Ses:Hit’ler” çalma listesini dinleyebilirsiniz. Unutulmaz müzikleri daha önce hiç duymadığınız gibi dinlemek için listeye buradan ulaşabilirsiniz. Bu deneyime AirPods, AirPods Pro, AirPods Max, BeatsX, Beats Solo3, Beats Studio3, Powerbeats3, Beats Flex, Powerbeats Pro ve Beats Solo Pro cihazlarınızla ulaşabilirsiniz.

Teknoblog’un satış ortaklıkları vardır. Bunlar, editoryal içeriği etkilemez, ancak Teknoblog, satış ortaklığı bağlantıları üzerinden satın alınan ürünler için komisyon kazanabilir.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yandex Rusya ile bağlarını koparmayı planlıyor

Yandex Rusya'nın teknoloji alanındaki en tanınmış markası konumunda. Son yıllarda Batılı rakiplerinin gerisinde kalmamak için sıkı bir mesai harcayan şirket kendi akıllı cihazlarını, sürücüsüz...

Twitter şirketlere altın rengi, resmi kurumlara gri tik verecek

Twitter yenilenmiş Onaylamış Hesap programını 2 Aralık'ta hayata geçirecek. Yenilenmiş programda manuel doğrulama aşaması uygulanırken, farklı kullanıcı türleri için farklı renklerde tikler verilecek. Konuyla...

Netflix Sıcak Kafa dizisinden yeni görüntüler paylaştı

Netflix Sıcak Kafa dizisinin duyurusunu daha önce yapmıştı. Apokaliptik bir dünyayı anlatan dizinin resmi fragmanı ve yeni görüntüleri paylaşıldı. Yeni görüntüler izleyicileri nelerin beklediği...

Spotify Storylines Gaye Su Akyol’un yeni albümüyle Türkiye’de

Spotify’ın sanatçılar ve hayranları arasındaki bağı her zamankinden daha fazla güçlendiren özelliği Storylines, Türkiye’deki müzikseverlerle buluşuyor. Spotify Storylines, ilk kez, Gaye Su Akyol’un dördüncü...

ÖNE ÇIKANLAR