Teknoloji

Apple Destek Topluluğu Forumları gönüllü üyeleri için özel program

apple m4 mac

Apple, destek forumlarının en aktif ve yardımsever üyelerini yeni Apple Community Plus programıyla ödüllendiriyor. Yalnızca davetli program, bu “üst düzey” Destek Topluluğu üyelerine özel ayrıcalıklara ve deneyimlere erişim sağlar.

Apple’ın Destek Topluluğu üyeleri, hâlihazırda etkinliklerine göre puan kazanabiliyor ve seviye atladıkça ödüllere erişebiliyor. Özel bir avatar yükleme yeteneği, Apple Destek Topluluğu ekibiyle konferans görüşmeleri ve hatta diğer üyelerle yüz yüze buluşmalara katılma olanağı da bulunuyor. Ancak Community Plus programı işleri biraz daha ileri götürecek gibi görünüyor. Bu program, en ayrıntılı ve faydalı yanıtları sağlayan Apple destek forumlarının “parlayan yıldızları” için geçerli. Apple, programa yıllık olarak yalnızca küçük bir grup insan ekleyeceğini söylüyor.

Microsoft, 20 yılı aşkın bir süredir MVP (en değerli profesyonel) ödülleri dağıtıyor ve şimdiye kadar 4 binden fazla fazla MVP’yi kabul etti. Onları ise pahalı yazılımlara ücretsiz erişim ve ücretsiz eğitim materyalleri ve çeşitli gezilerle ödüllendiriyor.

En aktif gönüllü destek teknisyenlerini onurlandırmak söz konusu olduğunda, Apple’ın programı oyunda yeni bulunuyor. Ancak görünüşe göre Apple, mağazalarının dışında ve bu kişiler resmi Apple çalışanları olmasa bile, müşterilerin sık sık geldiği forumlarda faaliyet gösteren daha fazla uzman oluşturmak ve teşvik etmek istiyor gibi görünüyor. Google da benzer şekilde, teknik desteği güçlendirmek veya değiştirmek için uzun süredir forumlardan yardım alıyor. Şirketin gönüllü ürün uzmanlarına yönelik ödülleri, şirketle bağlantı kurmaya ve yeni güncellemeleri beta kapsamında test etmeye odaklanıyor.

Apple, üyelerin Community Plus programından nasıl yararlanabileceği konusunda ayrıntılar konusunda oldukça çok fazla detay vermedi. Üyelere “beyaz eldiven deneyimleri ve daha fazlasını” vereceğini söylemekle yetiniyor.

Bu yılın başlarında Apple, BT uzmanları için profesyonel eğitim programlarında güncellemeler sunarak, insanlara Apple’ın sistemlerini ve cihazlarını tanımaya yönelik sertifikaları çevrimiçi, kendi hızında bir biçimde alma olanağı sağladı. Aynı zamanda Business Essentials programında teknisyenleri yerinde servis aramaları için sıraya koyuyor. Ayrıca, kendin-yap alanındaki varlığını da geliştiriyor. Nisan ayında, Apple’ın iPhone 12 ve 13 için kullanıcıların cihazlarını tamir etmek için ihtiyaç duydukları parçaları satın almalarını sağlayan ve bunu nasıl yapacaklarına ilişkin talimatlar sağlayan self servis onarım hizmeti ABD’de kullanıma sunuldu. Bu hizmeti satın alan kullanıcılara, kendi başlarına yapabilecekleri küçük tamirler için bir paket gönderiliyor.

Teknoblog’u XFlipboard, Google Haberler ve Instagram‘da takip et!

İLGİLİ HABERLER