ZTE Axon 7 Daydream VR destekleyen telefonların arasına katılıyor

google news abone ol

zte axon 7 daydream vrZTE’nin amiral gemisi olarak nitelenebilecek akıllı telefonu Axon 7, en son Android sürümü Nougat ile buluşuyor. Bu güncellemeyle akıllı telefon, Google’ın sanal gerçeklik platformu Daydream’i desteklemeye başlıyor. ZTE Axon 7 Daydream VR desteği sunan altıncı Android telefon olacak.

Daha önce Google’ın akıllı telefonları Pixel ve Pixel XL ile Lenovo Moto Z, Moto Z Droid ve Moto Z Force Droid, Daydream VR sanal gerçeklik platformunu destekliyordu. ZTE Axon 7’nin ardından Huawei Mate 9 Pro ve Asus ZenFone AR bu listeye dahil olacak.

Google’ın sanal gerçeklik platformu Daydream’i destekleyen telefonlar, şirketin sanal gerçeklik başlığı Daydream View ile birlikte çalışıyor. Daydream View, henüz Türkiye’de satışa sunulmuş değil.

ZTE Axon 7 Daydream VR dışında özellikler de kazanıyor

Android Nougat, ZTE Axon 7’ye Daydream VR dışında özellikler de kazandırıyor. Yeni emojiler, uygulamaların yan yana çalıştırılabilmesi ve Hiya ile birlikte sunulan arama engelleme özelliği, güncellemeyle Axon 7’nin kazandığı yenilikler arasında bulunuyor.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Oppo Enco X2 İncelemesi

Oppo Enco X2 inceleme yazısında aktif gürültü engelleme özellikli ve Dynaudio teknolojili ses deneyimi sunan kablosuz kulaklık ile ilgili yorumlar var.

Kanye West Parler’ı satın almaktan vazgeçti

Kanye West Parler'ı satın almaktan vazgeçti. Ünlü rapçi Twitter hesabının askıya alınmasının ardından kendisini Twitter'ın karşısında "ifade özgürlüğü" odaklı bir alternatif olarak tanımlayan Parler'ı...

Disney oyuncuları daha genç veya yaşlı gösterebilen yapay zekâ sistemi geliştirdi

Disney yapay zekâ ile oyuncuların ekranda gerçekten daha yaşlı veya genç görünmelerini mümkün hâle getiriyor. Şirketin araştırmacıları tarafından geliştirilen sistemde görsel efekt uzmanlarına daha...

Elon Musk yakında insan beynine bilgisayar yerleştirecek

Elon Musk, çarşamba günü düzenlenen "göster ve anlat" başlıklı bir Neuralink etkinliğinde, Elon Musk, beyin-bilgisayar arayüzü üzerinde çalışmalar yapan şirketin cihazlarından birini önümüzdeki altı ay...

ÖNE ÇIKANLAR