Teknoloji

Realme C21 yerli üretim ilk Realme telefonu olarak satışa çıkıyor

realme c21 yerli üretim

Dünyanın TÜV Rheinland Yüksek Güvenilirlik Sertifikası alan ilk akıllı telefonu olarak nitelendirilen Realme C21 Türkiye’de satışa çıkıyor. Yapay Zeka Destekli Üçlü kamera kurulumu, 5000 mAh pil özelliği ve Realme’nin en iyi giriş segment telefonu olmasıyla ön plana çıkıyor. Türkiye’de üretilen Realme C21, ülkemize özel Dem Siyahı ve Boğaz Mavisi renk seçenekleriyle sunuluyor.

Realme, ilk yerli üretim modeli, aynı zamanda dünyanın ilk TÜV Rheinland Yüksek Güvenilirlik Sertifikasına sahip en iyi giriş segment akıllı telefonu C21’i tüketicilerin beğenisine sundu. Türkiye’de üretilen ve Realme’nin ilk yerli üretimi olması ile dikkat çeken C21’in, gelişmiş özellikleriyle Realme’nin var olan çıtasını bir üst seviyeye taşıdığı belirtiliyor.

Realme C21, süper güç tasarrufu moduna sahip, yüksek kapasiteli 5000 mAh pil özelliği ile uzun süreli kullanım deneyimi sunuyor. Süper Gece Manzarası özellikli Yapay Zeka Destekli Üçlü kamera kurulumu, 6,5 inç HD+ mini damla tam ekran, sekiz çekirdekli 12 NM 2.3 GHz işlemcisi ile Realme C21, özellikle iyi bir giriş segment akıllı telefon arayışında olan gençler için ideal seçim oluyor.

Realme C21’in 13 MP ana kamerası, 4 kata kadar yakınlaştırma ve PDAF otomatik odaklama desteği sunuyor. Hem gün ışığında hem de düşük ışıklı ve karanlık ortamlarda net ve daha canlı sonuçlar veren fotoğraflar çekilebilmesini sağlayan C21, ayrıntı ve renk bakımından da rakiplerini geride bırakıyor. Piksel düzeyinde eşleme algoritması aracılığıyla Chroma Boost özelliğine sahip olan cihaz, renkler ve parlaklıkta düzeltmeler yaparak daha iyi bir dinamik aralık, ekran kontrastı ve canlı renkler sunuyor. Mükemmel fotoğraflar için trend belirleyici özelliklerle tasarlanan selfie kamerası, yapay zeka destekli güzellik, HDR modu, portre modu ve filtre desteğiyle birlikte geliyor.

Realme C21, MediaTek Helio G35 Gaming işlemcisiyle segmentindeki en güçlü cihaz olarak öne çıkıyor.  2.3 GHz’ye kadar saat hızına sahip sekiz çekirdekli 12 nm teknolojisiyle üretilen Helio G35, HyperEngine özelliğiyle oyun boyunca sorunsuz ve kesintisiz bir performans sunuyor.

Realme lab’a göre C21, 47 günlük bir bekleme süresine sahip. Süper Güç Tasarrufu Modu sayesinde sadece %5 pile ile WhatsApp 1,41 saat, YouTube 1,36 saat veya Spotify 4,78 saate kadar kullanılabiliyor.

Saniyeler içinde ultra hızlı parmak izi kilidi açmayı destekleyen Realme C21, aynı zamanda tek tıklama veya bakışla kilidin kolayca açılmasını sağlayan yüz tanıma desteğine de sahip. Cihazın üzerinde çift SIM yuvası ve 256 GB’ye kadar genişletilebilen özel SD kart yuvası bulunuyor. Elde rahatça tutulabilen cihaz, sürtmelere ve çizilmeler karşı dayanıklılığıyla dikkat çekiyor ve üzerinde parmak izi bulundurmuyor.

Realme C21, 47 güne kadar bekleme ve ters şarj desteğine sahip 5.000 mAh pil, MediaTek Helio G35 işlemci, 6,5 inç geniş ekran, mini damla tam ekran, parmak izi sensörü ve çift SIM ve 256 GB’ye kadar genişleme olanağı sağlayan microSD kart yuvasıyla birlikte geliyor.

Realme C21 farklı satış kanallarında, genel olarak 2000 TL’nin altında fiyatlardan satılıyor.

Teknoblog’u XFlipboard, Google Haberler ve Instagram‘da takip et!

İLGİLİ HABERLER