Xiaomi 12 Lite Snapdragon 778G ve 8 GB RAM ile gelecek

Xiaomi 12 serisinin küresel lansmanı bu hafta içinde gerçekleştirilmişti. Seride hâlihazırda en uygun fiyatlı seçenek olarak Xiaomi 12X öne çıksa da, Xiaomi 12 Lite modeli için çalışmaların sürdüğü de bir süredir konuşuluyor.

Akıllı telefon 2203129G model numarasıyla Geekbench’in performans testinden geçti. Bu test telefonun Qualcomm Snapdragon 778G işlemci taşıyacağını gösteriyor. Snapdragon 778G işlemciye 8 GB RAM’in eşlik edeceği de testin sonuç sayfasında görülenler arasında yer alıyor.

Telefonun test sonuçları, Snapdragon 778G işlemciye sahip diğer telefonların sonuçlarıyla örtüşüyor. Xiaomi 12 Lite’ın tek çekirdek performansı 778 ve çok çekirdek performansı ise 2864 puan alıyor.

xiaomi 12 liteBenchmark testi, telefonun kutusundan Android 12 yüklü olarak çıkacağını gösteriyor. Bu işletim sistemini MIUI 13 kullanıcı arayüzünün tamamlayacağını tahmin etmek pek zor değil.

Geçtiğimiz yıl piyasaya çıkan Xiaomi Mi 11 Lite’ın hem 4G hem de 5G versiyonları mevcut. Xiaomi 12 Lite ise büyük ihtimalle sadece 5G versiyonuyla raflardaki yerini alacak.

Sinan Küstür
Sinan Küstür
Medya, Kültür ve Kimlik üzerine yüksek lisans yaptı. Teknolojiye olan ilgisini ve eğitiminin sunduğu donanımı Teknoblog çatısı altında sunuyor.
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun