Xiaomi
Xiaomi 12 Lite
📺
Ekran
6.55"
⚡
İşlemci
Snapdragon 778G 5G
🧠
RAM
6GB / 8GB RAM
💾
Depolama
128GB / 256GB
🔋
Pil
4300 mAh
⚡
Şarj
67WW
📷
Ana Kamera
108MP f/1.9 OIS
🤖
OS
Android 12 (MIUI 13)
Tüm Teknik Özellikler
Genel Bilgiler
| Marka | Xiaomi |
| Model | 12 Lite |
| Çıkış Tarihi | Temmuz 2022 |
| Çıkış Yılı | 2022 |
| Durum | Durduruldu |
| Renk Seçenekleri | Siyah, Pembe, Yeşil, Mavi |
Tasarım & Boyutlar
| Genişlik (mm) | 73.7 |
| Yükseklik (mm) | 159.5 |
| Kalınlık (mm) | 7.3 |
| Ağırlık (g) | 173 |
| Malzeme | Gorilla Glass 5 ön / cam arka / plastik çerçeve |
| Su/Toz Direnci | yok |
Ekran
| Ekran Boyutu (inç) | 6.55 |
| Panel Tipi | AMOLED |
| Çözünürlük | 1080 x 2400 piksel |
| Piksel Yoğunluğu (ppi) | 402 |
| Yenileme Hızı (Hz) | 120Hz |
| Maks. Parlaklık (nit) | 800 |
| HDR Desteği | HDR10+ |
| Ekran Koruma | Gorilla Glass 5 |
İşlemci & Donanım
| İşlemci (SoC) | Snapdragon 778G 5G |
| Üretim Süreci (nm) | 6nm |
| CPU | Octa-core (1x2.4 GHz Kryo 670 + 3x2.2 GHz + 4x1.9 GHz) |
| GPU | Adreno 642L |
| RAM | 6GB / 8GB |
| Depolama | 128GB / 256GB |
| Hafıza Kartı | Yok |
Kamera
| Ana Kamera | 108MP f/1.9 OIS |
| Geniş Açı Kamera | 8MP f/2.2 120° |
| Telefoto Kamera | 2MP f/2.4 derinlik |
| Ön Kamera | 32MP f/2.45 |
| Video Çözünürlüğü | 4K@30fps / 1080p@60fps |
| Kamera Özellikleri | Night Mode |
Pil & Şarj
| Pil Kapasitesi (mAh) | 4300 |
| Kablolu Şarj (W) | 67W |
| Kablosuz Şarj (W) | yok |
| Ters Kablosuz Şarj | Yok |
| Adaptör Dahil | var |
Bağlantı
| 5G | Var |
| Wi-Fi | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Bluetooth | 5.2 |
| NFC | Var |
| USB | USB-C 2.0 |
| 3.5mm Kulaklık | Yok |
| Uydu Bağlantısı | Yok |
İşletim Sistemi
| İşletim Sistemi | Android 12 (MIUI 13) |
| Güncelleme Süresi | 2 yıl OS |
| Yapay Zeka Özellikleri | MIUI AI |
📰 Xiaomi 12 Lite Haberleri
15 Mayıs 2026Xiaomi 17T ve 17T Pro için küresel tanıtım tarihi sızdırıldı
12 Mayıs 2026Android Show 2026 etkinliğinde duyurulan tüm yenilikler
11 Mayıs 2026Ekran mı, kağıt mı? TCL NXTPAPER 14 İncelemesi
08 Mayıs 2026Porsche Taycan Turbo GT elektrikli otomobil rekorunu kırdı
07 Nisan 2026Xiaomi’nun yeni katlanabilir telefonu için kritik değişiklik
Diğer Xiaomi Telefonları
Xiaomi
Xiaomi Redmi Note 15 Pro+ 5G
- 6.83" ekran
- Snapdragon 7s Gen 4
- 8GB / 12GB / 16GB RAM
- 6580 mAh
- 200MP f/1.65 OIS
Fiyat belirtilmemiş
Xiaomi
Xiaomi Redmi Note 15 Pro 5G
- 6.83" ekran
- MediaTek Dimensity 7400 Ultra
- 8GB / 12GB RAM
- 6580 mAh
- 200MP f/1.65 OIS
Fiyat belirtilmemiş
Xiaomi
Xiaomi Redmi Note 15 5G
- 6.77" ekran
- Snapdragon 6 Gen 3
- 6GB / 8GB / 12GB RAM
- 5520 mAh
- 50MP f/1.8 OIS
Fiyat belirtilmemiş
Xiaomi
Xiaomi Redmi Note 14 Pro+ 5G
- 6.67" ekran
- Snapdragon 7s Gen 3
- 8GB / 12GB RAM
- 5110 mAh
- 200MP f/1.65 OIS
Fiyat belirtilmemiş

