Xiaomi
Xiaomi 12X
📺
Ekran
6.28"
⚡
İşlemci
Snapdragon 870
🧠
RAM
8GB / 12GB RAM
💾
Depolama
128GB / 256GB
🔋
Pil
4500 mAh
⚡
Şarj
67WW
📷
Ana Kamera
50MP f/1.88 26mm OIS
🤖
OS
Android 11 (MIUI 12.5)
Tüm Teknik Özellikler
Genel Bilgiler
| Marka | Xiaomi |
| Model | 12X |
| Çıkış Tarihi | Mart 2022 |
| Çıkış Yılı | 2022 |
| Durum | Durduruldu |
| Renk Seçenekleri | Siyah, Mavi, Mor |
Tasarım & Boyutlar
| Genişlik (mm) | 69.9 |
| Yükseklik (mm) | 152.7 |
| Kalınlık (mm) | 8.2 |
| Ağırlık (g) | 176 |
| Malzeme | Gorilla Glass Victus ön / cam arka / alüminyum |
| Su/Toz Direnci | yok |
Ekran
| Ekran Boyutu (inç) | 6.28 |
| Panel Tipi | AMOLED |
| Çözünürlük | 1080 x 2400 piksel |
| Piksel Yoğunluğu (ppi) | 419 |
| Yenileme Hızı (Hz) | 120Hz |
| Maks. Parlaklık (nit) | 1100 |
| HDR Desteği | HDR10+ / Dolby Vision |
| Ekran Koruma | Gorilla Glass Victus |
İşlemci & Donanım
| İşlemci (SoC) | Snapdragon 870 |
| Üretim Süreci (nm) | 7nm |
| CPU | Octa-core (1x3.2 GHz A77 + 3x2.42 GHz A77 + 4x1.8 GHz A55) |
| GPU | Adreno 650 |
| RAM | 8GB / 12GB |
| Depolama | 128GB / 256GB |
| Hafıza Kartı | Yok |
Kamera
| Ana Kamera | 50MP f/1.88 26mm OIS |
| Geniş Açı Kamera | 13MP f/2.4 123° |
| Telefoto Kamera | 5MP f/2.4 makro |
| Ön Kamera | 32MP f/2.45 |
| Video Çözünürlüğü | 8K@24fps / 4K@60fps |
| Kamera Özellikleri | OIS / Night Mode / MIUI Kamera |
Pil & Şarj
| Pil Kapasitesi (mAh) | 4500 |
| Kablolu Şarj (W) | 67W |
| Kablosuz Şarj (W) | yok |
| Ters Kablosuz Şarj | Yok |
| Adaptör Dahil | var |
Bağlantı
| 5G | Var |
| Wi-Fi | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Bluetooth | 5.1 |
| NFC | Var |
| USB | USB-C 2.0 |
| 3.5mm Kulaklık | Yok |
| Uydu Bağlantısı | Yok |
İşletim Sistemi
| İşletim Sistemi | Android 11 (MIUI 12.5) |
| Güncelleme Süresi | 2 yıl OS |
| Yapay Zeka Özellikleri | MIUI AI |
📰 Xiaomi 12X Haberleri
24 Eylül 2025Xiaomi, Watch S4, Smart Band 10 Gold, Open Wear Stereo Pro ve Smart Camera C701 ürünlerini Türkiye’de satışa çıkardı
19 Mayıs 2025GitHub, geliştiriciler adına kod düzenleyen yapay zekâ aracını tanıttı
19 Mayıs 2025Microsoft, WSL’yi açık kaynak kodlu hâle getirerek geliştiricilere doğrudan katkı imkânı sundu
17 Kasım 2024"123456" hâlâ en popüler şifre: Siber güvenlik için alarm zilleri çalıyor
15 Mayıs 2024Apple, iOS 18 ile gözlerle iPhone veya iPad kontrolüne imkan tanıyan türde yenilikler sunacak
Diğer Xiaomi Telefonları
Xiaomi
Xiaomi Redmi Note 15 Pro+ 5G
- 6.83" ekran
- Snapdragon 7s Gen 4
- 8GB / 12GB / 16GB RAM
- 6580 mAh
- 200MP f/1.65 OIS
Fiyat belirtilmemiş
Xiaomi
Xiaomi Redmi Note 15 Pro 5G
- 6.83" ekran
- MediaTek Dimensity 7400 Ultra
- 8GB / 12GB RAM
- 6580 mAh
- 200MP f/1.65 OIS
Fiyat belirtilmemiş
Xiaomi
Xiaomi Redmi Note 15 5G
- 6.77" ekran
- Snapdragon 6 Gen 3
- 6GB / 8GB / 12GB RAM
- 5520 mAh
- 50MP f/1.8 OIS
Fiyat belirtilmemiş
Xiaomi
Xiaomi Redmi Note 14 Pro+ 5G
- 6.67" ekran
- Snapdragon 7s Gen 3
- 8GB / 12GB RAM
- 5110 mAh
- 200MP f/1.65 OIS
Fiyat belirtilmemiş
