Withings Body Scan akıllı tartı ile EKG çekilebilecek

google news abone ol

Withings, Body Scan adını taşıyan yeni akıllı tartısını CES 2022’de gözler önüne çıkardı. Akıllı tartılara yabancı olmayan şirket, Body Scan ile iddiasını bir üst boyuta taşıyor. Body Scan ile EKG çekmek ve parçalı vücut kompozisyonu ölçmek gibi işlemler yapılabilecek. Buna ek olarak, ayak sinirlerinin hareketliliği de değerlendirilebilecek.

Kısacası Body Scan vücudunun yağ dağılımını ve bunun kalp sağlığıyla olan bağlantısını takip etmek mümkün olacak.

Body Scan ilk bakışta standart bir tartı gibi görünüyor. Ancak tartının üst kısmında yukarıya doğru çekilebilen bir tutacak bulunuyor. Tartı bölümündeki dört ağırlık sensörüne ve 14 ITO elektrotuna ek olarak, tutacak kısmında da dört ekstra elektrot mevcut.

Withings Body Scan akıllı tartı ile EKG çekilebilecek3.2 inç LCD renkli ekrana ve bir yıllık kullanım süresi sağlayan bir pile sahip olan Body Scan, Withings’in akıllı saatleriyle entegre şekilde çalışacak. Buna ek olarak, akıllı tartı Apple HealthKit ve Google Fit platformlarıyla birlikte kullanılabilecek.

Yukarı çekilebilen tutacak Body Scan’e görsel olarak farklı bir hava kazandırmasının yanı sıra Body Scan’in kendisini rakiplerinden ayıran özellikler sunmasını da mümkün kılıyor. Akıllı tartılar vücut kompozisyonunu Biyoelektrik Direnç Analizi ile ölçüyor. Bu sistem vücuda düşük seviyeli elektrik akımı gönderilmesiyle çalışıyor. Vücut yağının, suyunun ve yağsız et kütlelerinin hepsi farklı direnç seviyelerine sahip. Akımın dolaşım hızına bağlı olarak vücudun tahmini kompozisyonu ölçülüyor.

Ancak bu işlemi yapan tartılar bunun için sadece ayaklardan temas sağlıyor ve bu nedenle vücudun alt kısmının kompozisyonu ölçülüyor. Body Scan ise çekilebilir tutacak ile ekstra iki temas noktası daha sunuyor ve böylelikle parçalı vücut kompozisyonu ölçmeyi mümkün kılıyor.

Withings Body Scan akıllı tartı ile EKG çekilebilecekWithings Body Scan’in göze çarpan bir diğer özelliği de EKG çekebilmesi. Kalp atış hızı ölçümü ve damar yaşı hesaplaması da Body Scan’in yetenekleri arasında bulunuyor. Body Scan ile çekilen EKG’lerin kayıtları doktorlarla da paylaşılabilecek. Body Scan’in sağlık odaklı bu özelliklerinin kullanımı için ilgili kuruluşların onayı gerekiyor.

Withings Body Scan gerekli izinler alındığı takdirde 2022’nin ikinci yarısında satışa sunulacak. Akıllı tartının ABD’deki fiyat etiketinde 279 dolar yazacak.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple Arcade’e aralık ayında Dead Cells+ gibi yeni oyunlar geliyor

Apple Arcade, oyun oynamayı seven iPhone, iPad, Mac veya Apple TV kullanıcıları için gerçekten iyi bir arşiv sunuyor. Üstelik Apple, abonelik tabanlı oyun kütüphanesine...

Tesla yıllar süren gecikmenin ardından ilk Semi teslimatını Pepsi’ye yaptı

Elon Musk, perşembe günü, Twitter'ın başına geçmesinen bu yana ilk kez bir Tesla lansman etkinliğinde görüldü. Milyarder iş insanı, ABD'nin Nevada eyaletindeki bir Tesla...

Akıllı saat ve kulaklığı birleştirecek Huawei Watch Buds’ın çıkışı yakın

Son zamanlarda web'de veya sosyal medyada Huawei Watch Buds adıyla anılan ilginç bir cihaza denk gelmiş olabilirsiniz. Bunun bir Huawei hayranı tarafından geliştirilmiş bir...

Oppo Enco X2 İncelemesi

Oppo Enco X2 inceleme yazısında aktif gürültü engelleme özellikli ve Dynaudio teknolojili ses deneyimi sunan kablosuz kulaklık ile ilgili yorumlar var.

ÖNE ÇIKANLAR