En son Windows 10 güncellemesi PC’den çıktı alırken sorunlara neden olabiliyor

En son Windows güncellemesi bazı yazıcı sahiplerinin problemler yaşamasına yol açabiliyor. Windows Latest ve Gizmodo‘nun haberlerine göre; Notepad, Office ve diğer programlarda yazdırma penceresini açan kullanıcılar mavi ekran görüyor. Mavi ekran da PC’nin bir problemle karşılaştığı ve yeniden başlatılması gerektiği anlamına geliyor.

Microsoft, PC’de belirli koşullarda yazdırma işleminin mavi ekran problemine yol açabileceği sorunundan haberdar olduğunu belirtiyor. Bu hatayı Windows 10 Destek sayfasında da listeledi. Şirket şu an için bu soruna bir düzeltme yayınlamadı. Web sitesinde “Şu anda araştırıyoruz ve daha fazla bilgi mevcut olduğunda bir güncelleme sağlayacağız.” ifadesi yer alıyor.

Bu sorunun ne kadar geniş bir kullanıcı kitlesine yayıldığı bilinmiyor. Ancak Windows Latest sitesi, birçok kullanıcıdan gelen hata raporuyla karşılaştığını söylüyor. Bu hata muhtemelen Kyocera, Ricoh ve Zebra’nın da aralarında bulunduğu birden fazla yazıcı markasını hedefliyor. Bir okuyucunun siteye yaptığı yoruma göre, dört farklı müşteriden en az 20 doğrulanan vaka belirtildi ve bunlar sadece günün ilk bir saatinde geldi.

Windows kullanıcıları Reddit’ten de konuyla ilgili şikayetlerini dile getiriyor. Bir Reddit kullanıcısı “Bu sorun dört bilgisayarda onaylandı.” dedi. Başka bir yorumcu, “Aynı sorunu yaşayan müşterilerden az önce 3 telefon aldık.” dedi.

Eğer bu sorunla karşılaşırsanız, en kolay çözüm en son Windows güncellemesini geri almaktır. Bunu yapmak için Ayarlar> Güncelleme ve Güvenlik> Windows Güncelleme> Güncelleme Geçmişini Görüntüle> Güncellemeleri Kaldır> Kaldır yolunu izleyin veya yamayı Komut Satırı’ndan elle kaldırın. Bazı Reddit kullanıcıları bunun problemlerini çözdüğünü doğruladı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
WhatsApp sohbet yedekleri için şifrelemeyi etkinleştirmeye başladı

Microsoft çalışanı olduğunu iddia eden bir kullanıcı ise, Reddit’te yorum yapanların çalıştığını onayladığı iki geçici çözüm yayınladı. Doğrudan yazdırmayı Komut Satırı’nda etkinleştirebilir veya çalıştırdığınız uygulamaya bağlı olarak bir düzeltme uygulamak için Uyumluluk Yöneticisi aracını kullanabilirsiniz. Her iki süreç de karmaşık, bu nedenle denemek istemeniz hâlinde en iyi seçeneğiniz, Reddit yorumunu dikkatli şekilde okumak olacaktır.

FIFA EA’in futbol oyunlarındaki hakimiyetinden rahatsız

EA sahip olduğu lisanslar sayesinde futbol oyunları pazarında ciddi bir avantaja sahip. Bu durumdan rahatsız olan sadece EA'in rakipleri değil gibi görünüyor. Eurogamer sitesinin...

iPhone 13 Pro İncelemesi

Apple geçen yıl olduğu gibi bu yıl da dört farklı iPhone modeliyle tüketicilerin karşısına çıktı. Bunlardan ikisi "normal" olarak nitelendirebileceğimiz; ekran, işlemci, pil, yazılım...

Apple’ın yeni MacBook çipleri M1 Pro ve M1 Max adlarını taşıyabilir

Apple'ın "Unleashed" etkinliğinin başlamasından bir günden az bir zaman kala dedikodular devam ediyor. MacRumors tarafından verilen habere göre, Bloomberg'den Mark Gurman, yaygın olarak beklenen...

Apple Watch Series 7 Ön İnceleme – Video

Apple'ın Eylül etkinliğinde tanıtılan Apple Watch Series 7 cuma günü itibarıyla Türkiye'de de, dünya ile aynı anda satışa sunuldu. Apple'ın en yeni akıllı saati...

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun