Teknoloji

WhatsApp iOS uygulamasının en son güncellemesi resim içinde resim modunu getiriyor

whatsapp resim içinde resim modu

WhatsApp resim içinde resim modu artık daha fazla iPhone kullanıcısıyla buluşuyor. Şirket, daha önce 9to5Mac tarafından fark edildiği gibi, nihayet iOS’te görüntülü aramalar için resim içinde resim modunu kullanıma sunmaya başladı. WhatsApp’ın ilk olarak geçen yılın sonlarında test etmeye başladığı bu özellik, görüntülü görüşmeler sırasında diğer uygulamaları herhangi bir kesinti olmadan açmanıza izin veriyor.

Tıpkı FaceTime’daki resim içinde resim modunda olduğu gibi, WhatsApp görüntülü görüşmenizi, geçiş yaptığınız uygulamanın üzerinde görünen küçük bir pencereye küçültür. Bu, sohbetinizle ilgili bir belgeyi okurken, internette gezinirken veya belki de bir oyun oynarken görüntülü görüşmeyi sürdürmenize olanak tanır.

iOS’teki en son WhatsApp güncellemesiyle (sürüm 23.3.77) resim içinde resim moduna erişebilirsiniz, ancak kullanmak için biraz beklemeniz gerekebilir. WhatsApp, özelliği önümüzdeki haftalarda herkesin kullanımına sunmuş olacağını söylüyor. Aynı şey, güncellemede yer alan bir dizi diğer özellik için de geçerli.

Gelecek diğer yenilikler arasında, belgeleri gönderirken altyazı ekleme yeteneği, gruplar için daha uzun açıklamalar ve konular için destek ve çıkartma ve profil fotoğrafı olarak kullanabileceğiniz kişiselleştirilmiş avatarların tanıtılması da bulunuyor. Bu ayın başlarında WhatsApp, durumunuzu özel bir hedef kitleyle paylaşmanıza, birinin durumuna bir emoji ile tepki vermenize, ses durumlarını kaydetmenize ve daha pek çok şeye olanak tanıyan yeni durum özelliklerini de kullanıma sunmuştu.

Teknoblog’u XFlipboard, Google Haberler ve Instagram‘da takip et!

İLGİLİ HABERLER