WhatsApp iOS uygulamasına video görüşmeler için Resim içinde Resim desteği geliyor

WhatsApp iOS uygulaması için Resim içinde Resim (PiP) modu test ediliyor. Bu özellik sayesinde WhatsApp üzerinden bir görüntülü görüşme yaparken başka uygulamaları açmak da mümkün olacak. WhatsApp’ın resmi blogundan yapılan açıklamaya göre, beta testleri devam eden özellik 2023 itibarıyla tüm kullanıcılara açılacak.

Söz konusu özelliğin izleri WABetaInfo sitesi tarafından daha önce paylaşılmıştı. Bazı Android cihazlarda PiP modunu aralarında WhatsApp’ın da bulunduğu çeşitli uygulamalarda kullanmak mümkün oluyor. iPhone’lara PiP desteği iOS 14 ile gelse de, WhatsApp bu destekten yararlanan uygulamalardan biri değildi.

PiP desteğinin varlığı, WhatsApp üzerinden görüntülü görüşme yaparken ihtiyaç duyulan bir bilgiye ulaşmayı kolaylaştırabilir. Ya da uzun görüşmelerde sıkılanlar bu destek sayesinde başka uygulamalarda gezinerek vakit geçirebilir.

WhatsApp iOS uygulamasında başka yenilikler test ediliyor

WhatsApp iOS uygulaması için başka yenilikler de test ediliyor. Bu yenilikler arasında kamerası kapalı kullanıcılar konuşurken profil resimlerinin üstünde ses dalgalarının gösterilmesi yer alıyor. Bir diğer yenilik ise yeni katılımcıların gelişinden diğer kullanıcıların bildirimle haberdar edilmesi olacak.

WhatsApp bir taraftan da Bir Kez Görüntüle özelliğini yazılı mesajlara getirmek için hazırlıklarını sürdürüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Samsung Galaxy S23 FE'nin tanıtım tarihi belli oldu