Teknoloji

WhatsApp’tan etkinlik düzenlemeye yardımcı olacak yeni özellik

whatsapp

WhatsApp, grup sohbetlerinde etkinlik planlamak ve organize etmek için yeni bir yol sunuyor. Böylelikle arkadaşların, okulların ve diğer kuruluşların uygulama üzerinden sanal ve yüz yüze buluşmalar ayarlaması kolaylaştırılıyor.

Yeni etkinlikler özelliği, e-posta yoluyla davetiye gönderen çeşitli e-davet hizmetlerine benzer şekilde, grup üyelerinin doğum günü partileri, iş toplantıları ve daha fazlasını düzenlemesine olanak tanıyor. Etkinlikler grubun bilgi sayfasına sabitleniyor ve ayrıca etkinlik için özel bir grup sohbeti başlatılıyor. Böylelikle etkinliğe kimin gelip gelemeyeceğinin takibi kolaylaşıyor.

Şirket ayrıca üyelerin yönetici için yorum ve geri bildirim ekleyebilmesi için “Duyuru Gruplarına” yanıt verme özelliğini de ekliyor. Ayrıca yanıtları en aza indiriyor ve sohbeti sessize alıyor, böylece insanlar başkalarını bildirimlere boğmadan tartışmayı okuma ve katılma seçeneğine sahip oluyor.

Etkinlikler özelliği önümüzdeki aylarda tüm WhatsApp gruplarına gelecek

Etkinlikler özelliği ilk olarak WhatsApp Toplulukları içindeki gruplarda, ardından önümüzdeki aylarda tüm gruplarda görünecek. Topluluklar, WhatsApp’ın kendi mesaj dizilerine, grup yöneticilerine ve duyuru işlevlerine sahip Slack veya Discord benzeri özelliği olarak tanımlanabilir. Topluluklar, WhatsApp’ın 32 kişilik görüntülü görüşme yeteneklerinden de yararlanıyor.

Teknoblog’u XFlipboard, Google Haberler ve Instagram‘da takip et!

İLGİLİ HABERLER