Teknoloji

WhatsApp’tan kaçış BiP’in kullanıcı kayıt rekoru kırmasını sağladı

bip kullanıcı kayıt rekoru

WhatsApp gizlilik sözleşmesi üzerinde yapılan değişiklik bu popüler anlık mesajlaşma uygulamasından alternatif uygulamalara doğru kaçışı başlattı. BiP de WhatsApp’tan en fazla kullanıcı çeken anlık mesajlaşma uygulamalarından bir tanesi olmuş gibi görünüyor. Turkcell’in Türk mühendislerle geliştirdiği yerli mesajlaşma uygulaması BiP, son 24 saatte 1 milyon 124 bin yeni kullanıcı kazandı.

Mesajlaşma, HD sesli ve görüntülü arama özellikleriyle BiP dünyanın 192 ülkesinde indirilmeye açık durumda bulunuyor. WhatsApp’tan başka uygulamalara kaçış da bu uygulamaya yaramış gibi görünüyor. Turkcell’in belirttiğine göre, son 24 saatte 1 milyon 124 bin yeni kullanıcı servise abone oldu. Turkcell, birçok üstün özelliği rakiplerinden önce hayata geçirerek iletişim uygulamaları alanında fark yarattığının altını çizdiği BiP’teki tüm verilerin yüksek güvenlikli şifreleme ile Türkiye’deki Turkcell veri merkezlerinde korunduğunu da dile getirdi.

BiP’in başlıca özellikleri

Turkcell’in dünya çapında 53 milyonun üzerinde indirildiğini kaydettiği BiP uygulaması; mesajlaşma, sesli ve görüntülü arama özellikleri ile hem bilgisayarlar hem de mobil cihazlardan kesintisiz iletişim sunuyor. HD kalitesinde sesli ve görüntülü görüşme yapma imkânı da sağlayan BiP’te Gece Modu, Kişiselleştirilmiş Menü gibi farklı özellikler de yer alıyor. BiP?in fark yaratan yetenekleri bunlarla da sınırlı kalmıyor. BiP?e özel kaybolan mesaj yeteneği sayesinde, gönderilen mesajlar seçilen süre boyunca takipçinin sohbet ekranında görünüyor ve belirlenen süre dolunca otomatik olarak siliniyor.

Tüm bu gelişmiş özelliklerin yanı sıra BiP uygulamasının Acil Durum özelliği ile kullanıcılarının acil durumlarda sonra durum bilgilerini ve konumlarını tek tuşla hem BiP mesajı hem de SMS ile paylaşmalarını sağlıyor. Çeviri özelliği ise anlık mesajlaşma sırasında 106 farklı dilde sohbet etmeyi sağlıyor. Keşfet bölümünde yer alan çeşitli kanallar ile kullanıcılarına bilgilendirici ve eğlenceli içerikler sunan BiP, Sağlık Bakanlığı ile iş birliği yaparak Koronavirüs Bilgilendirme ve Danışma Kanalı da açtı. Operatör ayrımı olmadan BiP kullanıcıları bu kanal üzerinden koronavirüs testi yapabiliyor ve gerekli durumlarda ALO 184 Sağlık Bakanlığı İletişim Merkezi Danışma Hattı?na ücretsiz ulaşabiliyor.

İLGİLİ HABERLER