Teknoloji

Vodafone fiber internet hizmetinde upload hızını dört katına çıkardı

vodafone volte

Koronavirüs salgınına karşı koruma ve tedbir amacıyla evde daha fazla zamanın geçirildiği bu dönemde internet servis sağlayıcılarından veri yükleme hızları, yani upload hızları ile ilgili adımlar geliyor. Turkcell ve Türk Telekom veri yükleme hızlarını artırdıklarını açıklamıştı. Vodafone da benzer bir adım attı ve fiber ev internet müşterilerinin veri yükleme hızını ücretsiz olarak dört katına çıkardığını kaydetti.

Şirketten yapılan açıklamada, salgından korunmak için günlerini evde geçiren müşterilere kaliteli ve verimli internet deneyimi sunmak üzere yeni bir kampanya başlatıldığı kaydedildi. Buna göre Vodafone, mevcut ve yeni gelecek fiber ev interneti müşterilerinin veri yükleme (upload) hızlarını ücretsiz olarak 4 katına çıkardı. Böylece özellikle YouTube gibi sosyal medya platformlarına video yükleyen, online oyun oynayan, uzaktan eğitim uygulamaları kapsamında ödevlerini gönderen, dosya aktarımı gerçekleştiren, canlı yayın ya da video konferans yapan müşterilerinin internete veri yükleme süresini önemli ölçüde kısaltacak.

Vodafone fiber ev interneti müşterilerinin altyapılarına göre kademeli olarak güncellemeler yapılmaya başlandı. Müşteriler, daha hızlı veri yükleme hizmetinden 1 Haziran 2020 tarihine kadar yararlanabilecek.

Vodafone’un yeni hizmetini değerlendiren Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Engin Aksoy, “İçinde bulunduğumuz olağanüstü dönemde ülkece alınan tedbirlere uymamız ve evlerimizde kalmamız büyük önem taşıyor. Bu dönemde günlerini evde geçiren müşterilerimizin hayatını kolaylaştırmak üzere yeni bir kampanya başlattık.” dedi. “Kampanya kapsamında, mevcut ve yeni gelecek fiber ev interneti müşterilerimizin veri yükleme hızlarını ücretsiz olarak 4 katına çıkarıyoruz. Böylece, evden çalışan, uzaktan eğitim gören, online oyun oynayan ya da internete video yükleyen müşterilerimize daha kaliteli ve verimli bir ev interneti deneyimi sunmayı hedefliyoruz. Vodafone olarak, ?önce dijital’ düşünerek herkes için çözüm olacak bir dijital gelecek için çalışmaya devam edeceğiz.”

Teknoblog’u XFlipboard, Google Haberler ve Instagram‘da takip et!

İLGİLİ HABERLER