Teknoloji

TCL evler için geniş bant sağlayan yeni 5G ve 4.5G CPE cihazlarını duyurdu

tcl 5g cpe

TCL, MWC 2021 kapsamında Nxtwear G başta olmak üzere çeşitli cihazlarının yanı sıra yeni bir 5G cihazını da duyurdu. Şirket, operatörlerin daha kırsal ve banliyö bölgelerindeki tüketicilere ultra hızlı bağlantı sağlamasına yardımcı olmak için tasarlanan yeni TCL Linkhub 5G dış mekan CPE’yi tanıttı.

Söz konusu cihaz TCL‘in MWC 2021’de tanıttığı “Herkes için 5G” inisiyatifinde önemli rol oynuyor. Bu inisiyatifin kapsamında 5G’yi tüketicilerin yaşamlarının her alanına getirmeye yardımcı olacak birçok cihaz yer alıyor.

TCL Linkhub 5G dış mekan CPE entegre ve yüksek verimli antenlerini kullanarak tüm kanallardaki en iyi 5G sinyallerini alabiliyor. Böylece baz istasyonu sayısının daha az olduğu bölgelerde bulunan ve operatörlerin 5G aboneliklerini büyütmelerine yardımcı olan kişiler için ideal bir çözüm haline geliyor. Kullanıcılar, cihazlarına sadece bir 5G SIM kart takarak 6Ghz altı iletim üzerinden 4.67Gbps’ye kadar indirme hızlarına erişebiliyor. Aynı zamanda SA (standalone) ve NSA (non-standalone) ağları destekleyerek 4.5G ve 5G çekirdek sistemler için ideal bir cihaz haline geliyor.

Esnek, uygun maliyetli bir paylaşım çözümü olan bu CPE ile operatörler, yatırımlarını hızlı bir şekilde geri kazanabiliyor. Cihaz, birçok kurulum seçeneği için direğe veya duvara monte edilebiliyor ve IP67 dereceli su ve toz koruması bulunuyor. Ayrıca yıldırıma karşı koruma ve -40°C ile +55 °C arasında çalışma imkanı sayesinde her türlü hava koşuluna dayanacak şekilde tasarlandı.

TCL Communication Pazarlamadan Sorumlu Yönetici Stefan Streit, konuyla ilgili şunları söyledi: “Yeni 5G dış mekan CPE’mizle 5G bağlantısını güçlendirme ve herkesin kullanmasını sağlama hedefimizi gösteriyoruz. 5G uçtan uca çözümünü ilk kez tanıttığımız 2015 yılından bu yana 5G zincirindeki her bağlantıya hitap eden teknolojiler üzerinde çalışıyoruz. Böylece en hızlı bağlantının keyfini çıkarabilmemiz için 5G’yi herkese sunmayı hedefliyoruz.”

Ayrıca TCL akıllı bir evdeki veya ofisteki birden fazla cihaza hem 5G hem de 4.5G teknolojilerini sunmak için tasarladığı yüksek hızlı iç mekan yönlendiricisini de yakında piyasaya sürecek.

TCL 4.5G CPE cihazını da duyurdu

TCL bir yandan 5G alanında çalışmaya devam ederken yeni bir 4.5G dış mekan CPE’sini de tanıttı. Linkhub LTE Cat12 dış mekan CPE, baz istasyonu yoğunluğunun düşük olduğu bölgelerdeki tüketiciler için 600 Mb/sn’ye varan indirme hızları sağlıyor. IP67 dereceli kasa ve kurulum esnekliğine sahip 4.5G CPE, operatörlere 5G’nin henüz ulaşılamadığı alanlara daha hızlı bağlantı sağlama fırsatı sunuyor.

TCL, özel 5G laboratuvarlarının oluşturulması birçok gelişme için Ar-Ge’ye 1 milyar dolardan fazla yatırım yaptı. 160 ülkede 80’den fazla operatörle iş ortaklığı sayesinde TCL, herkesin daha akıllı bir evin ve hayatın keyfini çıkarması için yıldırım hızında, uygun fiyatlı ve güvenilir 5G bağlantı sunma misyonunu gerçekleştiriyor.

İLGİLİ HABERLER