Spotify web ve masaüstü uygulamalarının tasarımını yeniledi

Spotify küresel pazardaki varlığını daha belirgin hâle getirirken, kullanıcı deneyimini geliştirme yönünde adımlar atmaya da devam ediyor. Kısa bir süre önce mobil uygulamasındaki tasarım değişikliğini duyuran Spotify, şimdi de web ve masaüstü uygulamalarını yeniliyor.

Ana sayfayı daha temiz hâle getiren şirket, kenar çubuğundaki karmaşıklığı bir nebze de olsa ortadan kaldırıyor. Kütüphanede filtreleme yapma araçları da sunan Spotify, yeni çalma listesi oluşturma ve çevrimdışı erişim için içerik kaydetme özelliklerini de kullanıcılarına ulaştırıyor. Kaydetme özelliğinin Spotify Premium kullanıcılarına özgü olduğunu hatırlatmakta fayda var.

Spotify’ın web ve masaüstü uygulamalarında yeni bir çalma listesi oluşturmak da yeni tasarımla birlikte kolaylaşacak gibi görünüyor. Kullanıcılar çalma listesi oluşturma ekranında hem müzik hem de podcast içeriklerini arayabilecekleri entegre bir arama çubuğu görecek. Bu değişikliğin çalma listesi hazırlamayı sevenleri memnun edeceğini söylemek yanlış olmayacaktır.

spptify webSpotify ana sayfa tasarımında yaptığı değişiklikle de masaüstündeki deneyimi mobile biraz daha yakın hâle getiriyor. Önerilen çalma listelerini ve çok dinlenenleri ön plana çıkaran şirket, kenar çubuğunu da arama kutusunu ekleyerek sadeleştiriyor. Kullanıcıların çalma sırasını düzenleyebilmeleri ve yakınlarda çalınanları görebilmeleri de yapılan yenilikler arasında bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
OpenAI GPT mağazası açılışını gelecek yıla erteledi

Spotify web ve masaüstü uygulamalarının şimdiye kadar mobil uygulamalarının gölgesinde kaldığını doğruladı. Şirketten yapılan açıklamada, web ve masaüstü uygulamalarının yeterince güncel bir hissiyat vermediği ve bu nedenle değişikliğin yapıldığı belirtildi.

Sinan Küstür
Sinan Küstür
Medya, Kültür ve Kimlik üzerine yüksek lisans yaptı. Teknolojiye olan ilgisini ve eğitiminin sunduğu donanımı Teknoblog çatısı altında sunuyor.
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun